LGP w Zakopanem: Najlepsi skoczkowie świata powracają do Polski. Dziś kwalifikacje (lista startowa)

Polscy kibice, uważani za jednych z najbardziej zagorzałych sympatyków skoków narciarskich na świecie, nie musieli zbyt długo czekać na powrót cyklu Letniego Grand Prix w skokach narciarskich do Polski. Niespełna miesiąc po zawodach w Wiśle, zawodnicy powalczą na Wielkiej Krokwi w Zakopanem.

Konkurs indywidualny, który odbędzie się 18 sierpnia, będzie jednocześnie czwartymi zmaganiami tego rodzaju w tym sezonie letnim. W dwóch spośród rozegranych konkursów zwyciężał lider LGP, młody Słoweniec Timi Zajc – i to on będzie jednym z faworytów niedzielnych zawodów. Zawodnikami będącymi w dobrej formie, którzy z pewnością będą chcieli pokrzyżować mu szyki, są między innymi Rosjanin Jewgienij Klimow, Norweg Robert Johansson czy doświadczony Austriak Gregor Schlierenzauer.

Kadra Polski wystartuje w siedmioosobowym zestawieniu. Zawodnicy powołani przez Michala Dolezala to Kamil Stoch, Aleksander Zniszczoł, Stefan Hula, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Jakub Wolny i Maciej Kot. Najwyższą lokatę w klasyfikacji generalnej LGP spośród nich zajmuje Kubacki – jest siódmy, z dorobkiem 80 punktów za 2 miejsce w Wiśle. Na starcie kwalifikacji, które rozpoczną się o 16:00, zobaczymy 63 zawodników.

lista startowa kwalifikacji

Dzień przed konkursem indywidualnym odbędzie się rywalizacja drużynowa. Skład polskiej ekipy poznamy tuż po dzisiejszych kwalifikacjach, około godziny 18:00.

źródło: fis-ski.com

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.