LGP w Zakopanem: Kwalifikacje dla Peiera, bardzo dobra postawa biało-czerwonych

Killian Peier wygrał piątkowe kwalifikacje do konkursu indywidualnego Letniego Grand Prix w Zakopanem. Bardzo dobrze zaprezentowali się Polacy – najlepszy z nich Dawid Kubacki uplasował się na drugim miejscu. Wszyscy biało-czerwoni znaleźli się w czołowej pięćdziesiątce.

Zawody w Zakopanem to kolejny przystanek w kalendarzu Letniego Grand Prix w 2019 roku. Dziś zostały rozegrane kwalifikacje do niedzielnego konkursu indywidualnego. Padły one łupem brązowego medalisty mistrzostw świata w Seefeld Killiana Peiera. Szwajcar uzyskał odległość 136 metrów. Na drugim miejscu, z zaledwie 0,1 pkt straty do triumfatora kwalifikacji, uplasował się Dawid Kubacki. Polak bardzo dobrym skokiem na odległość 134 m potwierdził wysoką formę zaprezentowaną już podczas treningów. W czołowej trójce znalazł się także Junshiro Kobayashi. Japończyk skoczył najdalej, na 138 metr, i stracił do Peiera 0,7 punktu. Na czwartej lokacie został sklasyfikowany najlepszy z Norwegów Marius Lindvik, który uzyskał odległość 136,5 metrów (strata 2,1 pkt).

Na kolejnych dwóch miejscach zawody ukończyli biało-czerwoni. Piąte miejsce zajął Jakub Wolny (133 metrów i 2,6 pkt straty do zwycięzcy), a szóste Kamil Stoch, który uzyskał odległość 132,5 m i stracił do kolegi z drużyny 0,1 punktu. W dziesiątce uplasowali się również: Norwegowie – Johann Andre Forfang (133,5 m, 4,2 pkt straty) i Halvor Egner Granerud (130,5 m, 8,8 pkt), kolejny z reprezentantów gospodarzy Piotr Żyła (131,5 m, 10,4 pkt), a także drugi z Japończyków Yuken Iwasa (134,5 m, 10,8 pkt). Prawo startu w konkursie uzyskali również pozostali Polacy. Aleksander Zniszczoł był dwudziesty piąty, Stefan Hula trzydziesty, a Maciej Kot czterdziesty pierwszy.

Kolejna walka skoczków o sto punktów do klasyfikacji generalnej cyklu LGP zostanie rozegrana w niedzielę, zaś dzień wcześniej odbędzie się konkurs drużynowy. Początek drużynówki o 15:00.

wyniki zawodów 

źródło: informacja własna

Obserwuj

1 thought on “LGP w Zakopanem: Kwalifikacje dla Peiera, bardzo dobra postawa biało-czerwonych

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.