LGP w Zakopanem już niemal pewne!

P1050483-Copy-CopyPrzygotowania w Zakopanem do LGP w skokach narciarskich nabierają tempa! W tym celu w zeszły czwartek Biuro Promocji Zakopanego wynajęło Wielką Krokiew od Centralnego Ośrodka Sportu. Miasto czeka już tylko na oficjalną decyzję FIS, która zapadnie 17 kwietnia w Zurychu. 

W Zakopanem nie zakładają innego scenariusza niż przyznanie konkursu na słynnej Wielkiej Krokwi w czasie tegorocznej edycji Letniej Grand Prix w skokach narciarskich. W stolicy polskich Tatr trwają intensywne przygotowania do tej imprezy. W zeszły czwartek zgodnie z decyzją nowego burmistrza miasta p. Leszka Doruli, Biuro Promocji Zakopanego podpisało porozumienie z Centralnym Ośrodkiem Sportu (który jest właścicielem skoczni) na wynajem obiektu. Na mocy tego porozumienia, miasto zobowiązało się pokryć koszta wynajmu skoczni narciarskiej im. Stanisława Marusarza.

Skoczkowie do Zakopanego mają zawitać zaraz po konkursach w Wiśle (31.07-01.08), w niedzielę 2 sierpnia. Burmistrz Zakopanego jest zadowolony z wyboru tego terminu, bo jak wiemy wypada on w samym szczycie sezonu letniego – Z pewnością ucieszy to licznych turystów, spędzających w tym czasie wakacje pod Tatrami i stanie się dla nich dodatkową atrakcją. Będzie to również uzupełnienie letniej oferty turystycznej o kolejną widowiskową imprezę sportową z tradycjami, która obok Tour de Pologne przyciągnie pod Tatry miłośników sportu i czołówkę światowych zawodników – stwierdza p. Leszek Dorula.

Prezes TZN Andrzej Kozak, czeka już tylko na oficjalne potwierdzenie kalendarza tegorocznej edycji Letniej Grand Prix – Z naszej strony wszystko jest przygotowane, złożyliśmy oficjalne zgłoszenie, czekamy już tylko na ostateczne potwierdzenie kalendarza FIS uwzględniającego zakopiańskie zawody.

Międzynarodowa Federacja Narciarska opublikuję oficjalny kalendarz LGP 17 kwietnia.

Źródło: zakopane.eu

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.