LGP w Zakopanem: Czy polscy skoczkowie znów wygrają konkurs drużynowy? (lista startowa)

Dzisiaj w Zakopanem odbędzie się kolejny konkurs drużynowy w ramach cyklu Letniego Grand Prix. O zwycięstwo powalczy dziesięć reprezentacji, a wśród nich biało-czerwona drużyna w składzie: Piotr Żyła, Jakub Wolny, Kamil Stoch i Dawid Kubacki.

Konkurs drużynowy w Zakopanem będzie drugą rywalizacją reprezentacji o 400 punktów do klasyfikacji Pucharu Narodów w ramach cyklu Letniego Grand Prix 2019. Poprzednio w Wiśle triumf odnieśli gospodarze, którzy i teraz są jednymi z głównych faworytów. Na Wielkiej Krokwi w drużynówce wystąpią: Piotr Żyła, Jakub Wolny, Kamil Stoch i Dawid Kubacki. Cała ta czwórka bardzo dobrze zaprezentowała się podczas wczorajszych kwalifikacji – wszyscy zostali sklasyfikowani w najlepszej dziesiątce. Groźni na pewno będą obecni pierwsi w PN Słoweńcy. W ich składzie zobaczymy Tilena Bartola, Zigę Jelara, Petera Prevca oraz Timi Zajca. Do walki o triumf mogą również włączyć się Niemcy – Karl Geiger, Constantin Schmid, Stephan Leyhe i Richard Freitag. Warto nie zapominać o drużynach z Japonii (Naoki Nakamura, Keiichi Sato, Yukiya Sato, Junshiro Kobayashi), Norwegii (Halvor Egner Granerud, Thomas Aasen Markeng, Marius Lindvik, Johann Andre Forfang) i Austrii (Clemens Leitner, Stefan Huber, Gregor Schlierenzauer, Stefan Kraft).

Początek rywalizacji zaplanowany jest na godzinę 15:00. Weekend Letniego Grand Prix w Zakopanem zakończy niedzielna rywalizacja indywidualna.

lista startowa

źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.