LGP w Zakopanem: Czas na kolejne starcie indywidualne. Kto poskromi Wielką Krokiew? (lista startowa)

0

Już dziś poznamy wyniki czwartego spośród ośmiu konkursów indywidualnych przewidzianych do rozegrania w tegorocznym sezonie Letniego Grand Prix w skokach narciarskich. Kandydatów, którzy mogą włączyć się do walki o zwycięstwo w zawodach jest w tym roku wyjątkowo wielu – nie brak wśród nich również gospodarzy, Polaków.

Pierwsze zawody letniego cyklu najwyższej rangi na Wielkiej Krokwi rozegrano w 2004 roku. Konkurs, który odbył się 4 września 2004 roku, był również debiutem sztucznego oświetlenia na obiekcie. W zawodach najlepszy okazał się wówczas Adam Małysz. Dzisiaj, na przebudowanej, większej skoczni, której rozmiar wynosi 140 metrów, w gronie faworytów do zwycięstwa możemy ujrzeć między innymi Dawida Kubackiego. Zwyciężył on w nieoficjalnej indywidualnej klasyfikacji podczas wczorajszych zawodów drużynowych.

Jeśli nie Kubacki, to kto? Niezwykle groźny będzie nowy rekordzista skoczni, Słoweniec Tilen Bartol, choć 22-latek ma problem z oddawaniem równych prób i opanowaniem emocji. O wygraną powalczą też Niemcy Karl Geiger i Stephan Leyhe, Japończycy, którzy zdominowali wczorajszy konkurs drużynowy (Yukia Sato, Keiichi Sato, Naoki Nakamura), rodak Bartola, lider klasyfikacji generalnej LGP, Timi Zajc czy Rosjanin Jewgienij Klimow. Liczymy też na miłą niespodziankę w postaci dwóch dobrych skoków Kamila Stocha czy Jakuba Wolnego.

Na belce jako pierwszy zasiądzie Austriak Clemens Leitner, a konkurs planowo ma rozpocząć się o godzinie 13:00.

lista startowa

źródło: fis-ski.com

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.