LGP w Wiśle: Znamy skład Niemców. Z Eisenbichlerem, ale bez Wellingera

Na rozpoczynające się za dwa dni zawody Letniego Grand Prix w Wiśle swój skład ogłosili Niemcy. W drużynie mistrzów świata z Seefeld ujrzymy Markusa Eisenbichlera czy Karla Geigera, a zabraknie m.in. kontuzjowanego Andreasa Wellingera.

Jak podaje portal wn.de, sześciu niemieckich zawodników wystąpi w piątkowych kwalifikacjach na skoczni imienia Adama Małysza, inaugurujących sezon Letniego Grand Prix 2019. W Wiśle rywalizować będzie m.in. indywidualny mistrz świata z Seefeld Markus Eisenbichler. Nie zabraknie również wicemistrza Karla Geigera. O dobre miejsce walczyć będą także drugi zawodnik klasyfikacji generalnej sezonu 2017/2018 Richard Freitag oraz trzeci skoczek Turnieju Czterech Skoczni z ubiegłego sezonu Stephan Leyhe. W składzie drużyny Horngachera widnieją również nazwiska Constantina Schmida oraz Martina Hamanna. W Wiśle nie zobaczymy za to mistrza olimpijskiego Andreasa Wellingera ze względu na przymusową przerwę spowodowaną kontuzją.

W Wiśle skoczkowie rozpoczną rywalizację od piątkowych kwalifikacji. W sobotę zostanie rozegrany konkurs drużynowy, a w niedzielę indywidualny. Cykl Letniego Grand Prix po zawodach w Polsce przeniesie się do Hinterzarten, a zakończy w Klingenthal na początku października.

źródło: wn.de/ informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.