LGP w Wiśle: Polacy wygrywają inauguracje cyklu

Reprezentacja Polski zainaugurowała sezon letniego skakania od wygranej w konkursie drużynowym w Wiśle z przewagą wynoszącą 58.4 pkt. Na drugim miejscu uplasowali się Słoweńcy, a na najniższym stopniu podium stanęła ekipa z Norwegii. 

Konkurs drużynowy po raz kolejny padł łupem reprezentacji Polski. Kamil Stoch (128,5 metra; 134,5 metra), Piotr Żyła (128 metrów; 130 metrów), Aleksander Zniszczoł (125,5 metra; 124,5 metra) i Dawid Kubacki (131,5 metra; 128,5 metra ) wygrali inauguracje cyklu Letniego Grand Prix w skokach narciarskich, która rozgrywana jest co roku w Wiśle. Nd drugą reprezentacją Słowenii osiągnęli ponad 58 pkt. przewagi. W skład ekipy Słoweńskiej weszli: Peter Prevc, Timi Zajc, Tilen Bartol i Anze Lanisek. Podium uzupełniła drużyna z Norwegii (Daniel Andre Tande, Marius Lindvik, Johann Andre Forfang, Robin Pedersen)

Tuż za czołową trójką drużyn znalazła się ekipa z Niemiec na czele z: Karlem Geigerem, Constantinem Schmidem, Stephenem Leyhe i Markusem Eisenbichlerem. Warto zaznaczyć, że aktualnie drużynę naszych zachodnich sąsiadów trenuje były trener reprezentacji Polski – Stefan Horngacher. Strata Niemców do zawodników Michala Doleżala wyniosła 65.6 pkt. Na piątym miejscu uplasowała się drużyna z Japonii (Naoki Nakamura, Keiichi Sato, Junshiro Kobayashi, Yukiya Sato). Austriacy w składzie: Gregor Schlierenzauer, Clemens Aigner, Daniel Huber i Stefan Kraft musieli się zadowolić miejscem szóstym.

W drugiej serii zobaczyliśmy jeszcze reprezentacje Rosji i Czech. Po słabszych skokach ekip ze Szwajcarii i Finlandii nie było szans na serię finałową.

Pełne wyniki konkursu

Indywidualnie najlepszym zawodnikiem dzisiejszego dnia był Rosjanin – Jewgenij Klimow (133 metrów; 132 metrów). Drugi był Dawid Kubacki, a trzeci Timi Zajc. Kamil Stoch uplasował się na czwartej pozycji. Szóste miejsce indywidualnie przypadło w udziale Piotrowi Żyle. Aleksander Zniszczoł sklasyfikowany został siedemnaste miejsce.

Źródło: Informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.