LGP w Wiśle: Polacy w rolach głównych sobotniego konkursu? (lista startowa)

fot. J. Jędrasiak

fot. J. Jędrasiak

Dziś i jutro skoczkowie będą rywalizować w Wiśle w bardzo okrojonym w tym roku Letnim Grand Prix w skokach narciarskich. O 17.30 na starcie konkursu stanie czterdziestu sześciu zawodników z jedenastu krajów. Wśród nich zobaczymy aż trzynastu reprezentantów Polski.

Przynajmniej niektórzy z nich powinni odegrać główną rolę w konkursie. Treningi i prolog potwierdziły wysoką formę mistrzowskiego tandemu Dawid Kubacki – Kamil Stoch. Świetnie prezentował się też Piotr Żyła. Zadziwiająco dobrze Klemens Murańka i Tomasz Pilch. Oprócz nich Polskę będą reprezentować Jakub Wolny, Maciej Kot, Stefan Hula, Aleksander Zniszczoł, Paweł Wąsek, Andrzej Stękała, Kacper Juroszek i Mateusz Gruszka.

Silną reprezentację przysłała też Słowenia (m. in. Peter Prevc, Ziga Jelar, Timi Zajc, Anze Lanisek, a także najmniej z nich znany Jan Bombek, który najlepiej z nich prezentował w treningach i prologu – możliwe, że będzie czarnym koniem zawodów) i Austria (m. in. Philipp Aschenwald, Gregor Schlierenzauer, Daniel Huber). Na starcie stanie też legendarny Szwajcar Simon Ammann – znany nie tylko z olbrzymich osiągnięć, ale i… niechęci do skoczni w Wiśle. Bez najlepszych zawodników przyjechali za to Norwegowie i Niemcy. Na starcie zobaczymy też reprezentantów Czech i USA oraz po jednym zawodniku z Kanady, Bułgarii i Rumunii.

lista startowa

źródło: własne