LGP w Wiśle. Mistrz świata wycofany z zawodów. Dwa przypadki Covid-19 u Niemców

fot. M. Rudzińska

Philipp Raimund i Constantin Schmid uzyskali pozytywne wyniki testów na COVID-19. To oznacza, że zawodników zabraknie podczas inaugurujących sezon letni zawodów Letniego Grand Prix w Wiśle. Na starcie nie pojawi się także Markus Eisenbichler.

fot. M. Rudzińska

Wirus nie zniknął

Już podczas pierwszego weekendu Letniego Grand Prix z powodu koronawirusa zabraknie kilku zawodników. Philipp Raimund i Constantin Schmid uzyskali pozytywne wyniki testów na COVID-19. Jest to jednoznaczne z ich wycofaniem z rywalizacji. To nie jedyni niemieccy skoczkowie, których zabraknie na starcie LGP w Wiśle. Z powodu przeciążeń na starcie nie pojawi się także mistrz świata i szósty zawodnik poprzedniego sezonu, Markus Eisenbichler.

Niemieccy skoczkowie są Wiśle od soboty, bo to właśnie tam odbywali treningi przed rozpoczęciem sezonu letniego. – Mieliśmy udany obóz. Było gorąco, ale na szczęście nie tak bardzo jak w Niemczech. Chłopcy skaczą dobrze – komentował trener reprezentacji, Stefan Horngacher. Pod nieobecność wspomnianej trójki swoje próby podczas inauguracyjnego weekendu oddawać będzie czterech Niemców. W Wiśle wystartują Karl Geiger, Andreas Wellinger, Stephan Leyhe i Pius Paschke.

Źródło: skispringen.com