LGP w Wiśle. Markus Schiffner zwycięża w prologu

fot. M. Król

Dwaj Austriacy znaleźli się na czele stawki w prologu, poprzedzającym dzisiejszy konkurs Letniej Grand Prix w Wiśle. Zwyciężył Markus Schiffner, a tuż za jego plecami uplasował się Jan Hoerl. Z Polaków najlepiej spisali się Jakub Wolny i Stefan Hula, którzy zajęli kolejno 3 i 4 miejsce.

fot. M. Król

Dzisiejszy konkurs w Wiśle został poprzedzony prologiem, w którym wystartowało 49 zawodników. Wysoką formę potwierdzili reprezentanci Austrii i Polski, którzy zajęli 6 pierwszych miejsc. Triumfatorem prologu został Markus Schiffner, który o kilka punktów wyprzedził swojego rodaka, Jana Hoerla. Kolejne dwie pozycje zajęli Polacy. Bohater wczorajszego dnia, Jakub Wolny, uplasował się na 3 miejscu, o 0,1 punktu wyprzedzając Stefana Hulę. Piąte miejsce zajął Ulrich Wohlgenannt, a szóste nasz Aleksander Zniszczoł. Ten austriacko-polski przekładaniec przerwał dopiero Rosjanin, Michaił Nazarow, który był siódmy.

Słabiej spisali się pozostali Polacy. Paweł Wąsek zajął 21 miejsce, a Maciej Kot 24. Jeszcze niżej uplasowali się nasi najbardziej utytułowani reprezentanci. Dawid Kubacki ukończył prolog na 26 pozycji, a Piotr Żyła był 33. Wierzymy jednak, że wymienieni zawodnicy znacznie poprawią się w konkursie głównym.

Wyniki prologu

Źródło: informacja własna