LGP w Wiśle. Komitet organizacyjny podjął decyzję ws. terminu

Kibice skoków narciarskich zastanawiają się, kiedy odbędzie się Letnie Grand Prix w Wiśle 2020. Jak informuje TVP, komitet organizacyjny podjął decyzję o terminie sierpniowym. Ostateczne zdanie ma jednak FIS.

fot. P. Ślezińska

Fani zdecydowanie tęsknią już za skokami narciarskimi. Gdyby wszystko poszło zgodnie z planem, to na zawody do Wisły wybierali by się za nieco ponad dwa tygodnie. Koronawirus zmusił jednak organizatorów do zmiany terminu. W drugiej propozycji FIS wpisał Beskidy na termin 21-23 sierpnia 2020 roku.

Potem pojawił się pomysł, aby dać Wiśle jeszcze jedną szansę na organizację zawodów we wrześniu. Jak się jednak okazuje, ten dodatkowy termin nie będzie potrzebny. We wtorek komitet organizacyjny podjął decyzję o przeprowadzeniu zmagań na igelicie w sierpniu. Taką informację podaje serwis sportowy TVP. Wiadomo jednak, że musi to jeszcze zatwierdzić FIS. Nie ma jednak powodu do obaw. Decyzja powinna być pozytywna.

Jest jeszcze jedna dobra wiadomość. Publiczny nadawca planuje przeprowadzić transmisje ze skoków w Wiśle. Zarówno sobotni konkurs drużynowy, jak i niedzielny indywidualny, będzie można obejrzeć na TVP 1, TVP Sport oraz w Internecie. Kwalifikacje, które odbędą się w piątek, będą transmitowane na TVP Sport oraz na tvpsport.pl.

PLAN ZAWODÓW LGP W WIŚLE:

Piątek, 21/08: 18:00 kwalifikacje (TVP Sport, TVPSPORT.PL, aplikacja mobilna)
Sobota, 22/08: 17:30 konkurs drużynowy (TVP 1, TVP Sport, TVPSPORT.PL, aplikacja mobilna)
Niedziela, 23/08: 17:30 konkurs indywidualny (TVP 1, TVP Sport, TVPSPORT.PL, aplikacja mobilna)

Źródło: TVP Sport

Mateusz Król
Obserwuj