LGP w Wiśle: Kolejna zmiana możliwa. Chodzi o program zawodów

fot. P. Ślezińska

fot. P. Ślezińska

Zawody w Wiśle mają otworzyć tegoroczny cykl Letniego Grand Prix. Nie wiadomo jednak, jak będzie wyglądał plan rywalizacji w przedostatnim weekendzie sierpnia. Portal Skijumping.pl podaje, iż może dojść do zastąpienia konkursu drużynowego indywidualnym.

21 sierpnia planowane jest rozpoczęcie tegorocznego cyklu Letniego Grand Prix. Pierwsze zawody mają zostać rozegrane na skoczni im. Adama Małysza. Sekretarz generalny Polskiego Związku Narciarskiego zapewnia, że termin jest niezagrożony.

Jak dowiedział się portal Skijumping.pl, nie wiadomo, czy plan na pierwszy weekend letniej rywalizacji pozostanie taki sam. Możliwe, że w niedzielę skoczkowie nie przystąpią do konkursu drużynowego. – Być może czeka nas delikatna zmiana programu zawodów. Możliwe, że zamiast konkursu drużynowego oraz indywidualnego odbędą się dwa indywidualne. Ta kwestia była omawiana dziś przez Sandro Pertile oraz trenerów poszczególnych zespołów – powiedział Jan Winkiel.

Wczoraj portal Sport.pl dotarł z kolei do informacji, że zawody w Wiśle-Malince odbędą się bez kibiców. Sytuacja w tej kwestii może zmienić się tylko w przypadku kolejnego poluzowania zaleceń od polskiego rządu.

Źródło: Skijumping.pl/Sport.pl