LGP w Wiśle jednak we wrześniu? Ekipy nie chcą jechać do Kazachstanu i Rosji

fot. P. Ślezińska

W poniedziałkowy poranek doszło do zebrania komisji ds. skoków przy Międzynarodowej Federacji Narciarskiej. Jej członkowie drogą online debatowali m.in. nad kalendarzami Letniego Grand Prix 2020. Nieoficjalnie mówi się, że Wisła będzie mogła zorganizować zawody we wrześniu.

fot. P. Ślezińska

Takie informacje w rozmowie ze Sportsinwinter.pl potwierdza Andrzej Wąsowicz, dyrektor skoczni im. Adama Małysza w Wiśle. – Nikt jeszcze oficjalnie nie zaproponował nam takiej opcji, ale wiem, że mają taki zamiar – przyznaje Wąsowicz i dodaje, że chodzi o termin 19-20. września 2020. Za kulisami mówi się, że europejskie ekipy skoczków nie chcą podróżować do Kazachstanu i Rosji. Dlatego Wisła mogłaby zostać przesunięta na wrzesień.

Wąsowicz podkreślił, że Polska przystanie na propozycję FIS-u. Stawia jednak dwa warunki. – Zorganizujemy te konkursy pod warunkiem, że polskie władze pozwolą na imprezę masową oraz będziemy mieli odpowiednio dużo czasu na to, aby załatwić sprawy organizacyjne – przyznaje prezes Śląsko-Beskidzkiego Związku Narciarskiego.

W Beskidach mają nadzieję, że do połowy czerwca sprawa będzie już klarowna. Chodzi m.in. o czas na rezerwację noclegów dla drużyn oraz uruchomienie dystrybucji wejściówek. W przypadku hotelu to szczególnie ważne. Branża turystyczna przez pandemię mocno ucierpiała. Hotel Gołębiewski to jeden z ważniejszych partnerów zawodów w Wiśle. – Mamy potwierdzenie, że Gołębiewski będzie z nami na Pucharze Świata. Gdyby latem nie udało się kontynuować tej współpracy, to byłby dla nas duży cios. W przypadku publiczności, to naprawdę nie chodzi o nasze widzimisię. Kwota ze sprzedaży biletów to 1/3 budżetu – podkreśla szef komitetu organizacyjnego w Wiśle.

Wrzesień to ostatni możliwy termin dla Wisły. Andrzej Wąsowicz nie przystanie na późniejszą datę. W październiku musi bowiem myśleć o przygotowaniach do Pucharu Świata. – Zimy nam nie odpuszczą. Sandro Pertille mówił, że termin 21-22. listopada musi być dochowany – informuje były wiceprezes PZN.

Aktualne kalendarze znajdziecie tutaj. Oficjalne decyzje w sprawie ewentualnych zmian zapadną 25 maja.

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj