LGP w Wiśle: Dziś pierwszy konkurs indywidualny (lista startowa)

Już dzisiaj odbędzie się pierwszy konkurs indywidualnym w tym sezonie z cyklu Letniej Grand Prix. Na starcie w Wiśle zobaczymy dziś pięćdziesięciu zawodników.

Podczas tegorocznej Letniej Grand Prix w Wiśle konkurs indywidualny został zaplanowany właśnie na sobotę. Po czwartkowych kwalifikacjach, w których każdy zawodnik, nawet z czołowej dziesiątki musiał brać udział, zostało wyłonionych najlepszych 50 skoczków narciarskich. Na belce startowej będziemy mogli zobaczyć dziewięciu reprezentantów Polski: Przemysława Kantykę, Jakuba Wolnego, Aleksandra Zniszczoła, Klemensa Murańkę, Stefana Hulę, Piotra Żyłę, Dawida Kubackiego, Macieja Kota oraz Kamila Stocha. Oprócz zawodników pochodzących z Polski, kibice będą mogli obejrzeć 12 nacji.

Przypomnijmy również, że punkt konstrukcyjny skoczni im. Adama Małysza w Wiśle został wyznaczony na 120 metrze, a jej rozmiar wynosi 134 metry.

W gronie faworytów dzisiejszego konkursu indywidualnego jest wymieniany Dawid Kubacki, który w kwalifikacjach zajął drugą lokatę, a w piątkowych zawodach drużynowych oddawał najlepsze skoki w grupie. Również Maciej Kot pokazuje się z dobrej strony w Wiśle i na pewno będzie walczył o miejsce na podium.

Lista startowa

Program zawodów:

16:30 – seria próbna

17:30 – pierwsza seria

Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.