LGP w Wiśle: Dziś debiut Doleżala. Jak spiszą się Polacy w konkursie drużynowym? (lista startowa)

Przed nami pierwszy konkurs z cyklu Letniego Grand Prix w tym sezonie. To nie tylko inauguracja, ale również debiut dla Michala Doleżala w nowej roli. Jak wypadną Polacy? Poprzeczka zawieszona jest wysoko.

Konkursy drużynowe w Wiśle na skoczni im. Adama Małysza rozgrywane są od 2012 roku. Statystyka tych zawodów  zdecydowanie wypada na naszą korzyść. W siedmiu konkursach, które odbyły się do tej pory, aż pięciokrotnie triumfowali Polacy. Tylko raz zabrakło nas na podium i było to w pierwszym konkursie pod wodzą Stefana Horngachera. Jak będzie w przypadku Michala Doleżala? Czech zdecydował, iż w naszej drużynie wystartują: Piotr Żyła, Aleksander Zniszczoł, Kamil Stoch i Dawid Kubacki. Po kwalifikacjach wydaje się, że najmocniejszą drużyną na tę chwilę jest Norwegia. Trener Alexander Stoeckl do drużny wystawił: Johanna Andre Forfanga, Robina Pedersena, Mariusa Lindvika i Daniela Andre Tandego. Polacy minionej zimy zwyciężyli w Pucharze Narodów, dlatego też w konkursie drużynowym startować będą jako ostatni. Tuż przed nimi zobaczymy Niemców, których po raz pierwszy poprowadzi Stefan Horngacher. W niemieckiej drużynie wystąpią: Karl Geiger, Constantin Schmid, Stephan Leyhe i Markus Eisenbichler.

Do konkursu zgłosiło się dziesięć drużyn. Oprócz trzech wymienionych wcześniej będą to: Finowie, Rosjanie, Czesi, Szwajcarzy, Słoweńcy, Austriacy i Japończycy.

Lista startowa konkursu drużynowego

Pierwsza seria konkursowa ma rozpocząć się o godz. 20:15. Godzinę wcześniej zaplanowano serię próbną. Zawody obejrzeć można na żywo na kanale TVP Sport oraz Eurosport 1. Drugą serię także w TVP 1.

źródło: informacja własna

 

 

 

Anna Felska

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.