LGP w Wiśle: Czy polska drużyna znów stanie na najwyższym stopniu podium? (lista startowa)

Sobota w Wiśle to dla kibiców skoków narciarskich kolejny dzień pełen emocji, bowiem dzisiaj odbędzie się konkurs drużynowy. Polacy wydają się być w dobrej formie, a kolejną dobrą wiadomością jest to, że możemy liczyć na stabilne warunki pogodowe.

Od 2012 roku na podium w Wiśle podczas letnich zawodów polska drużyna nie stała tylko raz, dlatego ekipa w składzie: Maciej Kot, Dawid Kubacki, Kamil Stoch i Piotr Żyła wydaje się mieć bardzo duże szanse na zwycięstwo. Warto dodać, że jest to ta sama czwórka zawodników, która zdobyła medal na Mistrzostwach Świata w Lahti. Poważnymi kandydatami do zwycięstwa, którzy mogą zagrozić Polakom są oczywiście Austriacy w składzie: Andreas Kofler, Gregor Schlierenzauer, Michael Hayboeck i Stefan Kraft oraz Niemcy, którzy na starcie pojawią się w następującej kolejności: Karl Geiger, Stephan Leyhe, Andreas Wellinger oraz Richard Freitag.

Na belce startowej zasiądzie łącznie dziesięć drużyn, co oznacza, że w konkursie zaprezentuje się czterdziestu zawodników. Rywalizację rozpocznie Kazach Nikita Dewjatkin, a z numerem ósmym wystartuje Maciej Kot. Pierwszą serię konkursową zamknie Robert Johansson.

W zeszłym roku na pierwszym miejscu zameldowała się Polska, wyprzedzając Norwegów oraz Niemców. Dobrą wiadomością jest to, że po ostatnich ulewnych opadach deszczu pogoda ma być stabilna, a wiatr nie przekraczać 2 m/s.

Seria próbna rozpocznie się o 16:30, a sam konkurs drużynowy zaplanowany jest na godzinę 17:30.

Lista startowa

Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.