LGP w Wiśle: Czy niedziela będzie nasza? (lista startowa)

fot. J. Jędrasiak

Przed nami ostatni dzień rywalizacji na skoczki im. Adama Małysza w Wiśle. O wygraną powalczy 40 skoczków. Czy dziś również obserwować będziemy świetne skoki biało-czerwonych?

Po rewelacyjnej sobocie w wykonaniu polskich skoczków nadszedł czas na niedzielną rywalizacje. W gronie faworytów dzisiejszego konkursu kończącego weekend w Wiśle znajduje się wczorajszy zwycięzca, Dawid Kubacki, który wyprzedził drugiego Kamila Stocha o prawie 10 pkt. Trzykrotny mistrz olimpijski depcze Kubackiemu po piętach, wygrywając trening i  piątkowy prolog, a tym samym puchar TVP Sport. Obaj reprezentanci Polski na ten moment, dzięki swojej wysokiej dyspozycji górują na czele stawki. 

W świetnej formie znajduje się także Piotr Żyła, który w pierwszym konkursie uzupełnił biało-czerwone podium. Niespodziankę mogą sprawić również Tomasz Pilch i Stefan Hula, którzy zajęli odpowiednio 4 i 6 lokatę. W gronie zagranicznych skoczków plany gospodarzom może pokrzyżować Austriak, Philipp Aschenwald, który podczas sobotnich zawodów zaliczył spory awans, z 19 na 9 miejsce. W czołówce namieszać może także młody Norweg, Sander Vossan Eriksen oraz doświadczony Szwajcar, Simon Ammannktóry  nie ukrywa, że obiekt w Wiśle  nie należy do jego ulubionych, mimo że konkurs zakończył  na bardzo dobrym 5. miejscu.

W niedzielnym zawodach Polskę reprezentować będą: Dawid Kubacki,  Kamil Stoch, Piotr Żyła, Tomasz Pilch, Stefan HulaPaweł Wąsek i  Klemens Murańka. Do rywalizacji przystąpi łącznie 40 skoczków. O 16:30 rozpocznie się seria próbna, a zaraz po niej zaplanowano konkurs główny.  

Pełna lista startowa

Źródło: informacja własna