LGP w Wiśle: Czas na jedyny przystanek cyklu. Dziś treningi i prolog (lista startowa)

Już dziś rozpoczyna się jedyny weekend z Letnim Grand Prix 2020. Zawodnicy będą rywalizować na skoczni imienia Adama Małysza w Wiśle. Na liście startowej widnieją nazwiska 13 Polaków.

Wyjątkowa będzie to edycja Letniego Grand Prix. Przeprowadzone zostaną zaledwie dwa konkursy indywidualne w jednym miejscu – Wiśle. Początkowo w kalendarzu cyklu figurowało osiem zawodów, jednakże – ze względu na koronawirusa – aż sześć zostało odwołanych. Tym samym karuzela w tym roku nie zawita do Szczuczyńska, Czajkowskiego, Hinzenbach i Klingenthal.

Zmagania na skoczni imienia Adama Małysza rozpozna się o 16:00 – dwoma seriami treningowymi. Na liście startowej znajduje się zaledwie 46 zawodników, przez co kwalifikacje się nie odbędą, a w ich miejsce – na 18:00 – został zaplanowany Prolog o Puchar TVP Sport. Na belce zasiądzie aż 13 Polaków: Dawid Kubacki, Kamil Stoch, Piotr Żyła, Jakub Wolny, Maciej Kot, Stefan Hula, Aleksander Zniszczoł, Klemens Murańka, Paweł Wąsek, Andrzej Stękała, Tomasz Pilch, Kacper Juroszek i Mateusz Gruszka.

W tym roku do Wisły nie przyjechali trzej najlepsi skoczkowie ubiegłego sezonu Pucharu Świata. Mowa o Stefanie Krafcie, Karlu Geigerze oraz Ryoyu Kobayashim. Dużych nazwisk jednak nie zabraknie. W walce o najwyższe cele będziemy mogli zobaczyć wspominanych Polaków, ale także Petera Prevca, Philippa Aschenwalda, Timiego Zajca, Anze Laniska czy Daniela Hubera. Udział wezmą również Gregor Schlierenzauer czy Simon Ammann, a do rywalizacji powróci David Siegel, który w styczniu 2019 roku fatalnie upadł w Zakopanem.

Pełna lista startowa

Źródło: FIS