LGP w Wiśle: Bilety trafią do sprzedaży w kwietniu. Wąsowicz: „Skocznia nie potrzebuje zmian”

fot. P. Ślezińska

Znamy termin, w którym do sprzedaży trafią wejściówki na tegoroczną inaugurację Letniego Grand Prix w Wiśle. Dyrektor skoczni imienia Adama Małysza, Andrzej Wąsowicz zdradził nam, że powinno się to odbyć tuż po zakończeniu komisji weryfikacyjnej. Nie zmieni się także termin rozegrania konkursów letniego cyklu – będzie to weekend 19-21 lipca.

Andrzej Wąsowicz, z którym udało nam się porozmawiać o szczegółach organizacji tegorocznych konkursów Letniego Grand Prix w Wiśle powiedział nam, że ustalone zostały już ceny, liczba i termin rozpoczęcia sprzedaży biletów na zawody. Z tą wstrzymają się jeszcze do zakończenia komisji weryfikacyjnej, po której przygotowania do imprezy ruszą pełną parą. – Komisja kończy się 8 kwietnia, wtedy będziemy wiedzieli na 100%, czy zawody odbędą się w wyznaczonym terminie – wyjaśnił. – Dziś mogę już jednak powiedzieć, że termin prawdopodobnie nie ulegnie zmianie, a bilety będziemy mogli sprzedawać tuż po zakończeniu ustaleń komisji. Nie chcemy tego robić wcześniej, tak zresztą działamy tu co roku.

Dyrektor obiektu w Wiśle-Malince wybrał się na konkursy kończące sezon Pucharu Świata w skokach narciarskich w Planicy. Oczywiście w celu rozmów z Walterem Hoferem. – Dyrektor PŚ mówił mi, że obiekt podczas ostatnich zawodów był przygotowany bardzo dobrze i niczego w tym momencie mu nie brakuje. Chyba zapewniliśmy sobie potrzebne elementy na poprzednie zawody – zwłaszcza siatki chroniące przed wiatrem. Wysoko oceniał także hotel, czy przygotowywane jedzenie. Najważniejsze, że teraz inaczej niż w zeszłych latach skocznia jest w pełni gotowa i nie potrzeba jej żadnych zmian – zapewnił były wiceprezes Polskiego Związku Narciarskiego.

Rozmowy w Planicy dotyczyły także innych wątków kalendarza FIS na kolejne sezony Pucharu Świata w skokach narciarskich. Między innymi przyszłorocznej inauguracji, którą znów zaplanowano na wiślańskim obiekcie. – Z spraw, które mogę zdradzić Hofer zapewnił nas, że termin 23-24 listopada będzie najprawdopodobniej tym ostatecznym i nie ulegnie już zmianie. Możemy więc powoli planować wszystko na zimę i skupiać się na pracy przy skoczni do zawodów LGP – zakończył Wąsowicz.

Cykl Letniego Grand Prix w 2019 roku będzie obejmował dwie polskie skocznie. Poza zawodami w Wiśle-Malince, odbędą się także sierpniowe konkursy w Zakopanem. Taka sama sytuacja ma mieć miejsce także w Pucharze Świata, podobnie jak było to w sezonie 2018/2019. Kibicom nie pozostaje zatem nic innego, jak cierpliwie wypatrywać pierwszych oficjalnych informacjach o możliwości nabycia biletów na lipcowe konkursy w Wiśle. Zawody Letniego Grand Prix przewidziano tu na weekend 19-21 lipca.

Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.