LGP w Wiśle: 63 zawodników na starcie treningów i kwalifikacji (lista startowa)

Koniec odliczania dla kibiców skoków narciarskich! Już dziś na obiekcie imienia Adama Małysza rozpoczęcie cyklu Letniego Grand Prix 2018. W oficjalnych treningach i kwalifikacjach weźmie udział 63 zawodników z 12 reprezentacji.

Na starcie zobaczymy jedenastu reprezentantów Polski z liderującym Kamilem Stochem na czele. Oprócz niego w roli gospodarzy zaprezentują się również: Maciej Kot, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Stefan Hula, Jakub Wolny, Aleksander Zniszczoł, Przemysław Kantyka, Andrzej Stękała oraz  Paweł Wąsek. Tak jak w zeszłym sezonie wszyscy nasi zawodnicy muszą walczyć o prawo startu w pierwszej serii konkursowej.

Początek pierwszej serii treningowej zaplanowano na godzinę 16:00, a o 17:30 odbędą się kwalifikacje do konkursu indywidualnego. Po kwalifikacjach o godzinie 19:30 na Placu Hoffa odbędzie się  rozdanie numerów startowych dla najlepszej „10”, w której udział weźmie najlepsza dziesiątka klasyfikacji Pucharu Świata w minionym sezonie. Będą to choćby Andreas Wellinger z Niemiec, Robert Johannson z Norwegii, czy Stefan Kraft z Austrii, ale także Polacy: Piotr Żyła, Stefan Hula, Dawid Kubacki oraz Kamil Stoch, którzy częściowo pojawili się w tym gronie pod nieobecność wyżej klasyfikowanych rywali.

LISTA STARTOWA

Zawody w Wiśle w sobotę zaczniemy od serii próbnej, poprzedzającej początek konkursu drużynowego. Dzień później układ będzie podobny, tylko że odbędzie się konkurs indywidualny.

Źródło: fis-ski.com/Informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.