LGP w Szczyrku. Triumf Niki Kriznar i podium jak w Courchevel. Polki z punktami

fot. M. Król

Za nami trzeci konkurs LGP pań i trzeci raz mamy identyczną czołową trójkę. Zdecydowane zwycięstwo odniosła Nika Kriznar. Słowenka wyprzedziła Sarę Takanashi i Alexandrię Loutitt. W drugiej serii zawodów zobaczyliśmy dwie reprezentantki Polski.

fot. M. Król

Niepokonana trójka

Jeśli ktoś miał wątpliwości, jak obecnie prezentuje się TOP 3 w skokach kobiet, to po pierwszych konkursach tegorocznego LGP nie mógł dostać bardziej stanowczej odpowiedzi. W trzecim konkursie letniego cyklu mamy bowiem trzeci raz identyczny układ zawodniczek na podium. Zwyciężyła zatem Nika Kriznar, która zdecydowanie odleciała swoim rywalkom. Druga Sara Takanashi straciła do Słowenki ponad 10 punktów. Podium uzupełniła mistrzyni świata z Kanady, Alexandria Loutitt. Czołową piątkę uzupełniły Nika Prevc ze Słowenii oraz Chinka, Liu Qi.

Polki z punktami

W konkursie wzięły udział 4 reprezentantki Polski. Do drugiej serii awansowały Anna Twardosz i Nicole Konderla, które ukończyły ostatecznie konkurs kolejno na 21 i 23 pozycji. Na pierwszej próbie udział w zawodach zakończyły Pola Bełtowska i Paulina Cieślar. W niedzielę odbędzie się w Szczyrku kolejny konkurs pań. Jego start zaplanowano na godzinę 17:30. Natomiast dzisiaj jeszcze przed nami rywalizacja panów. Początek o 15:00.

Wyniki konkursu

Źródło: informacja własna