LGP w Szczyrku. Rusza rywalizacja w Beskidach. Gdzie oglądać zawody? Transmisje TV, stream online

fot. Tomasz Markowski

W piątkowe przedpołudnie zawody Letniego Grand Prix w skokach narciarskich zawitają do beskidzkiego ośrodka. Tym samym Szczyrk gościć będzie zawodników po dwunastu latach przerwy. Poszczególne dni rywalizacji będzie można śledzieć zarówno wśród zgromadzonej pod kompleksem Skalite publiczności, jak i na antenach Eurosportu oraz Telewizji Polskiej.

fot. Tomasz Markowski

Zmagania na igielicie w sezonie 2023 otworzyło francuskie Courchevel. W miniony weekend pozycję lidera w klasyfikacji generalnej objęli ex aequo Gregor Deschwanden i Władimir Zografski (180 pkt.). Trzeci jest Marco Woergoetter (120 pkt.). Sobotni konkurs mężczyzn zakończył się pierwszą wygraną w karierze dla Szwajcara, z kolei za sprawą niedzielnych zawodów Bułgaria została trzynastą reprezentacją, której przedstawiciel triumfował w cyklu. Wśród pań inauguracyjną rywalizację całkowicie zdominowała Nika Kriznar. Tym samym w tabeli z kompletem punktów Słowenka prowadzi (200 pkt.) przed Sarą Takanashi (160 pkt.) oraz Alexandrią Loutitt (120 pkt.).

Z polskiej kadry w Courchevel najlepiej zaprezentowali się Aleksander Zniszczoł i Klemens Murańka, którzy zajmują teraz kolejno dziewiątą (56 pkt.) i dziesiątą lokatę w letniej klasyfikacji (52 pkt.). 

Program FIS Grand Prix w Szczyrku

Choć z powodu remontu skoczni to nie w Wiśle, a w Szczyrku w tym roku odbędą się letnie konkursy najwyższej rangi, na miejscu z pewnością nie zabraknie licznie zgromadzonej publiczności. A dla kibiców, którzy pod skocznią Skalite nie mogą się pojawić osobiście, relację na żywo z polskiego weekendu przygotowała Telewizja Polska, która posiada prawa do transmisji wyłącznie rodzimych zawodów cyklu. Tradycyjnie, rywalizację skoczków będzie można śledzieć także na kanałach Eurosportu oraz w Playerze.

Poniżej przedstawiamy szczegółowy plan zawodów oraz transmisji:

Piątek, 4.08.2023
9:00 – Oficjalny trening kobiet
11:00 – Kwalifikacje kobiet
17:15 – Oficjalny trening mężczyzn
19:30 – Kwalifikacje mężczyzn (TVP Sport)

Sobota, 5.08.2023
10:00 – Seria próbna kobiet
11:00 – Konkurs indywidualny kobiet (TVP Sport, Player)
14:00 – Seria próbna mężczyzn
15:00 – Konkurs indywidualny mężczyzn (TVP1, TVP Sport, Player, Eurosport)

Niedziela, 6.08.2023
11:30 – Kwalifikacje mężczyzn (TVP Sport)
13:00 – Konkurs indywidualny mężczyzn (TVP1, TVP Sport, Player, Eurosport)
16:30 – Kwalifikacje kobiet
17:30 – Konkurs indywidualny kobiet (TVP Sport, Player)

Źródło: informacja własna