LGP w szczyrku. Nika Kriznar najlepsza w loteryjnym konkursie. Polki z punktami

fot. M. Król

Nika Kriznar nie ma sobie równych tego lata. W niedzielę w Szczyrku wygrała czwarty konkurs tegorocznego cyklu LGP. Słowenka wyprzedziła swoją rodaczkę, Nike Prevc. Podium uzupełniła Alexandria Loutitt z Kanady. Punkty zdobyły trzy reprezentantki Polski.

fot. M. Król

Dominacja Kriznar

Za nami czwarty konkurs tegorocznego LGP pań i po raz czwarty zwyciężyła Nika Kriznar. Słowence nie przeszkodził nawet bardzo mocny wiatr w plecy, który napotkała podczas loteryjnego i jednoseryjnego konkursu w Szczyrku. Kriznar miała najgorsze warunki z całej stawki, ale pomimo to obroniła się przed atakiem swojej młodszej koleżanki z kadry, Niki Prevc. Podium uzupełniła Alexandria Loutitt. Kanadyjka po raz czwarty z rzędu zakończyła konkurs na trzeciej pozycji. Czołową piątkę uzupełniły Sara Takanashi oraz Abigail Strate.

Polki z punktami

W czołowej trzydziestce znalazły się trzy reprezentantki Polski. 18 miejsce zajęła Nicole Konderla, a Anna Twardosz i Paulina Cieślar uplasowały się kolejno na 21 i 29 pozycji. Pola Bełtowska uplasowała się na 34 miejscu. W klasyfikacji generalnej prowadzi oczywiście Nika Kriznar, która wyprzedza Sarę Takanashi i Alexandrię Loutitt. Następne konkursy cyklu odbędą się w drugiej połowie września w Rasnovie.

Wyniki

Klasyfikacja generalna

Źródło: informacja własna