LGP w Szczyrku. Kubacki najlepszy w serii próbnej. Czterech Polaków w TOP10

fot. M. Król

Dawid Kubacki wygrał serię próbną przed sobotnim konkursem Letniego Grand Prix w Szczyrku. Drugie miejsce zajął Klemens Murańka, a trzecie Junshiro Kobayashi. W czołowej piątce z grona Biało-Czerwonych zmieścił się także Piotr Żyła, który miał identyczną notę jak zwycięzca piątkowych kwalifikacji – Władimir Zografski.

fot. M. Król

Seria próbna dla Kubackiego

W serii próbnej przed głównym konkursem LGP w Szczyrku najlepiej spisał się Dawid Kubacki, który oddał bardzo dobrą próbę, wylądował na 98 metrze i za swój skok otrzymał 64,2 pkt. Drugie miejsce zajął skaczący z piątej belki startowej Klemens Murańka (99,5 m), a trzecie Junshiro Kobayashi (98,5 m). 

Na czwartej pozycji sklasyfikowany został Norweg Fredrik Villumstad (98 m), a czołową piątkę zamknęli Piotr Żyła (97,5 m) i triumfator piątkowych kwalifikacji Władimir Zografski, który wylądował na 98 metrze.

W najlepszej dziesiątce zmieścili się jeszcze: Robert Johansson (96,5 m), Paweł Wąsek (96,5 m), Anders Haare (99,5 m) i Austriak Jonas Schuster (98 m). Na jedenastej pozycji serię próbną zakończył Kamil Stoch, który doleciał do 97 metra.

Aleksander Zniszczoł był czternasty, Maciej Kot dwudziesty, Kacper Juroszek zajął 24. miejsce, a Maciej Wróbel uplasował się na 40. lokacie.

Wyniki serii próbnej

Źródło: informacja własna