LGP w Szczyrku. Kolejne zwycięstwo i rekord skoczni Bułgara. Dwóch Polaków na podium!

Screen- TVP Sport

Władimir Zografski zwyciężył w sobotnim konkursie indywidualnym Letniego Grand Prix w Szczyrku. Reprezentant Bułgarii poszybował na odległość 106,5 m, tym samym ustanawiając nowy letni rekord skoczni Skalite (HS104). Aleksander Zniszczoł i Piotr Żyła wywalczyli miejsca na podium. 

Screen- TVP Sport

Po pierwszej serii sobotniego konkursu indywidualnego mężczyzn w Szczyrku, za sprawą 100-metrowej odległości stawce przewodził Norweg Robert Johansson. Ze stratą zaledwie 0,3 pkt do lidera drugie miejsce zajmował Maciej Kot (101,5 m). Na trzeciej pozycji znajdował się kolejny z reprezentantów Polski, Aleksander Zniszczoł (99 m).

Kolejne zwycięstwo Bułgara

Władmir Zografski w serii finałowej nie miał sobie równych. Bułgarski skoczek uzyskując odległość 106,5 m nie tylko zapewnił sobie zwycięstwo w konkursie, ale o pół metra pobił również oficjalny letni rekord obiektu należący dotychczas do Macieja Kota. Aleksander Zniszczoł (102,5 m) wywalczył miejsce na podium, a jego strata do lidera wyniosła 3,8 pkt. Na jego najniższym stopniu stanie również kolejny z Biało-Czerwonych, Piotr Żyła (103 m). 

Tuż za czołową trójką uplasował się Maciej Kot, który w swoim drugim skoku uzyskał 99,5 m. Piąty był prowadzący na półmetku rywalizacji Robert Johansson. Na szóstej lokacie zakończył zmagania Japończyk Ren Nikaido, a na siódmej Norweg Fredrik Villumstad. W pierwszej dziesiątce sobotniego konkursu miejsca zajęli również ósmy Thomas Lackner, dziewiąty Ulrich Wohlgenannt oraz Taku Takeuchi na pozycji ex aequo ze Stephanem Leyhe.

Dobra postawa Polaków

Dawid Kubacki po skoku na odległość 96,5 metra osiągnął ostatecznie lokatę dwunastą. Dwudziesty był Kamil Stoch (91,5 m), a w trzeciej dziesiątce zawodów uplasowali się także dwudziesty pierwszy Klemens Murańka (92 m), dwudziesty drugi Paweł Wąsek (91,5 m) i dwudziesty trzeci Kacper Juroszek (98 m).

Pełne wyniki

Niedzielny konkurs indywidualny mężczyzn zaplanowano na godzinę 13:00.

Źródło: informacja własna