LGP w Szczyrku. Drugi dzień rywalizacji na polskiej skoczni. Czy pogoda pokrzyżuje plany organizatorów? (listy startowe)

fot. PZN

Weekend w beskidzkim ośrodku powoli dobiega końca, a do rozstrzygnięcia w ramach polskich zawodów Letniego Grand Prix 2023 pozostały już tylko ostatnie zmaganie indywidualne kobiet i mężczyzn. Na starcie ujrzeć mamy występy pięciu reprezentantów i czterech reprezentantek Polski. Zapowiedzi meteorologów wskazują jednak na to, że ostatni dzień rywalizacji w Szczyrku stanąć może pod znakiem trudnych warunków pogodowych.

fot. PZN

Pierwszy dzień rywalizacji na skoczni Skalite w Szczyrku nie spowodował większych zaskoczeń. W rywalizacji kobiet brylowała Słowenka Nika Kriznar przed drugą Sarą Takanashi oraz trzecią Alexandrią Loutitt. Tym samym skład i kolejność czołówki zawodniczek nie zmienił się od trzech, kolejnych po sobie konkursów. W sobotnich zawodach udział wzięły również cztery reprezentantki Polski. Punkty zdobyły dwudziesta pierwsza Anna Twardosz oraz dwudziesta trzecia Nicole Konderla.

Zmagania mężczyzn również przebiegły pod znakiem zwycięstwa faworyta. Władmir Zografski w finałowej próbie poszybował na rekordowe 106,5 m, co zapewniło mu zwycięstwo mimo dopiero dziewiątej lokaty na półmetku zawodów. Reprezentant Bułgarii został tym samym samodzielnym liderem klasyfikacji Letniego Grand Prix i w roli faworyta przystąpi do drugiego z konkursów. Na podium w sobotę towarzyszyło mu dwóch reprezentantów Polski: Aleksander Zniszczoł, dla którego jest to pierwsze indywidualne podium letniej rywalizacji w karierze i Piotr Żyła. Czwarte miejsce zajął Maciej Kot. 

Szczyrk wygra z pogodą?

Prognozy na pierwszy weekend sierpnia od początku nie były przychylne letniem zmaganiom. Według przewidywań meteorologów ostatni dzień rywalizacji w Szczyrku zakłócić może pogoda. Podczas planowanych serii zapowiadane są intensywne opady deszczu i porywisty wiatr, osiągający średnią prędkość 6 m/s. Na niedzielę wydano również ostrzeżenie przed możliwymi burzami.

Dziewięcioro reprezentantów Polski

Na starcie niedzielnych zawodów ujrzeć mamy łącznie dziewięcioro reprezentantów Polski, w tym cztery Polki: Paulinę Cieślar, Polę Bełtowską, Nicole Konderlę i Annę Twardosz oraz pięciu Polaków: Kamila Stocha, Dawida Kubackiego, Piotra Żyłę, Macieja Kota i Aleksandra Zniszczoła.

Pierwsi do rywalizacji na skoczni Skalite w Szczyrku przystąpią panowie. Na 11:30 zaplanowano kwalifikacje do drugiego konkursu indywidualnego mężczyzn (13:00). Wieczór należeć będzie tym razem do pań. Wyznaczona na 16:30 seria próbna poprzedzi zawody kobiet (17:30).

Lista startowa mężczyzn

Lista startowa kobiet

Źródło: informacja własna