LGP w Szczyrku. Czas na polski weekend. W piątek kwalifikacje (listy startowe)

fot. Tomasz Markowski

Przed nami weekend ze skokami narciarskimi. W Szczyrku odbędą się zawody Letniego Grand Prix zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Na starcie nie zabraknie czołówki. 

fot. Tomasz Markowski

Szczyrk po raz drugi w historii 

Dopiero po raz drugi w historii na obiekcie HS104 w Szczyrku, rozegrane zostaną konkursy Letniego Grand Prix. Jedyny jak do tej pory konkurs, rozegrano w 2011 roku, a na podium obok Thomasa Morgensterna i Gregora Schlierenzauera, stał Kamil Stoch. Do tej pory za letni rekord skoczni w zawodach najwyższej rangi, uznawany jest skok na 106 m oddany właśnie w 2011 roku przez Macieja Kota. 

Drugi weekend letniej rywalizacji

Inauguracja sezonu letniego odbyła się tydzień temu we francuskim Courchevel, jednak zabrakło tam skoczków z czołówki.  Podobnie będzie także w Polsce. Do Szczyrku najmocniejszym składem z czołowych reprezentacji, udali się jedynie Polacy. Jak poradzą sobie Gregor Deschwanden i Władimir Zografski, którzy triumfowali w pierwszych konkursach, w konfrontacji z biało-czerwonymi? O składzie Polaków informowaliśmy tutaj. 

Już w piątek odbędą się treningi i kwalifikacje. Na listach startowych wśród mężczyzn pojawiło się 56 zawodników, a wśród pań zaledwie 36 zawodniczek, co oznacza brak kwalifikacji. 

Lista startowa mężczyzn 

Lista startowa kobiet 

Treningi pań zaplanowano na godz. 9:00. Natomiast panowie treningowe próby oddadzą o 17:15, a o 19:30 mają ruszyć kwalifikacje. Transmisję z kwalifikacji przeprowadzi TVP Sport. 

źródło: informacja własna