LGP w Szczuczyńsku. Sprawdzian formy Graneruda. Dziś jego pierwszy konkurs (lista startowa)

Już dzisiaj odbędzie się czwarty konkurs z cyklu Letniego Grand Prix. Na starcie premierowych zawodów w Szczuczyńsku stanie 39 zawodników. Zabraknie czołowych postaci tegorocznego letniego cyklu, m.in. Niemców czy Polaków. Mocnym składem w Kazachstanie pojawili się Norwegowie, którzy przysłali swojego zdobywcę Pucharu Świata Halvora Egnera Graneruda czy Roberta Johanssona. Jednak zapowiadane prognozy pogody nie są optymistyczne, podobnie jak wczoraj, wiatr może storpedować rywalizację.

Wczoraj wiatr nie pozwolił organizatorom na przeprowadzenie zaplanowanych treningów oraz prologu na dużej skoczni. Kilkukrotne przesuwanie i długie oczekiwanie na poprawę warunków nie pomogło, ostatecznie odwołano zaplanowane serie na obiekcie HS140. Jednak wcześniej udało się rozegrać dwa treningi na skoczni normalnej. W pierwszym z nich najlepszy okazała się Władimir Zografski po skoku na 99m, a za jego plecami znalazł się Halvor Egner Granerud. W drugiej próbie to Norweg był najlepszy, zaraz za nim znalazł się kolega z kadry Robert Johansson.

W Szczuczyńsku zabraknie czołowy zawodników cyklu Letniego Grand Prix. Na przyjazd do Kazachstanu nie zdecydowali się Niemcy czy Polacy. Zawodnikiem najwyżej sklasyfikowanym, który pojawi się na starcie jest zajmujący 15 lokatę Roman Siergiejewicz Trofimow. Jedynie 7 z 39 skoczków na liście startowej zdobyło w tym sezonie punkty w LGP.

Jeśli pogoda nie pokrzyżuje planów na starcie dzisiejszych zawodów zobaczymy zdobywcę Pucharu Świata Halvora Egnera Graneruda. To swego rodzaju sprawdzian dla Norwega, który do tej pory nie pokazywał się podczas zawodów. Słabsza obsada konkursów w Kazachstanie sprawia, że Granerud i koledzy z kadry są głównymi faworytami do zwycięstwa.

Według najnowszego planu na sobotę o 11:30 czasu polskiego wystartuje trening składający się z jednej rundy, natomiast konkurs zaplanowano na 13:00.

Lista startowa zawodów.

Źródło: informacja własna/FIS