LGP w Szczuczyńsku. Piątkowe treningi i prolog na dużej skoczni odwołane

fot. Bobo

Wiatr nie pozwolił organizatorom Letniego Grand Prix w Szczuczyńsku na przeprowadzenie zaplanowanych na piątek treningów i prologu na dużej skoczni. Po kilku przesunięciach rundy zostały odwołane. Wcześniej udało się jednak rozegrać dwa treningi na obiekcie normalnym. W pierwszym z nich triumfował Władimir Zografski, a w drugim Halvor Egner Granerud.

fot. Bobo

Warunki wietrzne storpedowały piątkowe skoki na dużej skoczni w kazachskim Szczuczyńsku. Mimo prób organizatorów i kilkukrotnego przesuwania startu zaplanowanych na dzisiaj serii treningowych i prologu, żadnego z nich nie udało się w pełni rozegrać. Pierwszy trening na obiekcie HS140 został przerwany po pięciu skokach. Najdłuższy z nich oddał Rikuta Watanabe, który wylądował na 90 metrze.

Zanim piątkową rywalizację na dużym obiekcie storpedował wiatr, skoczkowie wzięli udział w dwóch treningach na normalnym obiekcie. W pierwszym z nich najlepszy rezultat uzyskał Władimir Zografski. Bułgar wylądował na 98 metrze i tym samym wyprzedził drugiego Halvora Egnera Graneruda (91,5 m) o 8,9 punktu. W drugim treningu to Norweg był górą. Zwycięzca Kryształowej Kuli w sezonie 2020/2021 wylądował na 99 metrze, co dało mu pewne zwycięstwo. Na drugiej pozycji uplasował się jego rodak, Robert Johansson, a na trzeciej Daiki Ito.

Wyniki treningów na skoczni normalnej

Według nowego programu na sobotę o 11:30 czasu polskiego wystartuje trening, który będzie obejmował tylko jedną rundę. O 13:00 rozpocznie się natomiast konkurs indywidualny.

Źródło: informacja własna/FIS