LGP w skokach. Tak wygląda klasyfikacja generalna po konkursie w Rasnovie

fot. M. Król

Po konkursie Letniego Grand Prix w Rasnovie na czele klasyfikacji generalnej cyklu nadal plasuje się dwóch Polaków – Dawid Kubacki i Kamil Stoch. U pań liderką pozostała Ursa Bogataj.

fot. M. Król

Polacy na prowadzeniu

Po sobotnim konkursie Letniego Grand Prix w Rasnovie nie zmieniła się czołowa dwójka klasyfikacji generalnej cyklu. Na pierwszym miejscu nieustannie ex aequo plasują się Dawid Kubacki i Kamil Stoch, którzy podczas lipcowego weekendu w Wiśle zgromadzili po 180 punktów. Trzecią pozycję zajmuje czwarty zawodnik rywalizacji w Rumunii, Manuel Fettner (150 punktów). Czwarty jest drugi w sobotę Paweł Wąsek, a piąty Gregor Deschwanden. Na szóstą pozycję spadł kolejny z Biało-Czerwonych, Jakub Wolny. Dziesięć punktów mniej od Polaka zgromadził triumfator zawodów w Rasnovie, Ren Nikaido.

Pełna klasyfikacja mężczyzn

Także w klasyfikacji Pucharu Narodów Polska zajmuje pierwsze miejsce. W pięciu rozegranych dotychczas konkursach Biało-Czerwoni zgromadzili 1064 punkty, co daje im 317 “oczek” przewagi nad drugą Austrią. Wirtualne podium uzupełniają Japończycy z dorobkiem 494 punktów.

Pełna klasyfikacja Pucharu Narodów mężczyzn

Słowenka wciąż na czele

U pań pozycję liderki utrzymała Ursa Bogataj, która w czterech rozegranych w to lato konkursów dwukrotnie triumfowała i dwukrotnie zajęła drugie miejsce. 120 punktów traci do niej plasująca się na drugiej lokacie Nika Kriznar, a czołową trójkę uzupełnia Josephine Pagnier (187 punktów). Kolejne miejsca zajmują Julia Clair, Marita Kramer i Nika Prevc. Najwyżej sklasyfikowaną spośród nieobecnych w Rasnovie Polek jest Nicole Konderla, która z dorobkiem 29 punktów zajmuje 27. pozycję.

Pełna klasyfikacja kobiet

Kolejną okazją do poprawy miejsc w klasyfikacji będzie rywalizacja w austriackim Hinzenbach, która odbędzie się 24 i 25 września. Tam wystartują jednak tylko mężczyźni. Panie o punkty powalczą dopiero w Klingenthal, gdzie skoczkowie i skoczkinie zakończą tegoroczne Letnie Grand Prix (30 września – 2 października).

Źródło: informacja własna