LGP: W serii próbnej zwycięża Maciej Kot

Maciej Kot

W serii próbnej przed konkursem Letniej Grand Prix w Hinzenbach triumfował Maciej Kot, który broni żółtej koszulki lidera. Na podium znaleźli się jeszcze Dawid Kubacki oraz Andreas Wellinger.

Dziś przenosimy się do austriackiego Hinzenbach, gdzie dziś będzie miał miejsce przedostatni konkurs z cyklu Letniej Grand Prix. Serię próbną przed głównym konkursem zwyciężył Maciej Kot z lotem o długości 88 metrów. Dawid Kubacki skoczył 88.5 metrów, co pozwoliło mu przez długi czas utrzymywać pozycję lidera podczas serii próbnej, jednak ostatni Kot okazał się lepszy i Kubacki stracił do niego dwa punkty. Trzecia pozycja należy do Niemca Andreasa Wellingera, który walczy o zwycięstwo w cyklu Letniej Grand Prix z Kotem. Niemiec skoczył na 87 metr i stracił do lidera 2.3 punktu.

Również Kamil Stoch zaprezentował się z dobrej strony, gdyż udało mu się znaleźć na piątej pozycji, tracąc niewiele do czwartego Freitaga. Stefan Hula uzyskał 87 metrów, które dały mu pozycję dziewiątą. Piotr Żyła został sklasyfikowany na miejscu 19, a Klemens Murańka na 31 lokacie.

Pełne wyniki serii próbnej.

Źródło: informacja własna/ fis-ski.com

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.