LGP w Rasnovie: Wygrana dla Geigera, Kubacki trzeci

Za nami drugi konkurs w Rumunii zaliczany do cyklu LGP. Dziś ponownie najlepszy okazał się Karl Geiger. Na drugim miejscu znalazł się Evgeniy Klimov, a trzeci był Dawid Kubacki. Do serii finałowej awansował komplet reprezentantów Polski. 

Po pierwszej serii na prowadzeniu znalazł się Karl Geiger. Niemiec poszybował na 99.5 metr, co dało mu w sumie 135 oczek. Drugą lokatę zajmował Evgeniy Klimov, który skoczył 98 metrów i do lidera tracił 5.1 punktów. Natomiast trzecia pozycja należała do Dawida Kubackiego. Reprezentant Polski wylądował na 98 metrze, a na jego koncie pojawiło się 129.2 punktów. Czwarty był Ryoyu Kobayashi (96.5 m) ze stratą do podium wynoszącą 2.4 oczka, a piąty Piotr Żyła (95.5 m). Kolejne miejsca w czołowej dziesiątce również należały do kadrowiczów Stefana Horngachera. Kamil Stoch (95 m) uplasował się na lokacie 6, Stefan Hula (96.5 m) zajmował miejsce 7, a Maciej Kot (94.5 m) był 8. Tym razem najdalej z grona Polaków znalazł się Jakub Wolny (94.5 m), który został sklasyfikowany na pozycji 11.

Warto również dodać, że podczas pierwszej serii zostało zdyskwalifikowanych aż ośmiu zawodników. W tym między innymi: Roman Koudelka, Andreas Wank czy Anze Lanisek.

Tym razem Karl Geiger również nie miał sobie równych. Reprezentant Niemiec w serii finałowej wylądował na 100.5 metrze, a na jego koncie pojawiła się suma 269.4 punktów. Na drugim miejscu znalazł się Evgeniy Klimov, który tym razem poszybował na 101.5 metr i ostatecznie do lidera stracił 4.4 punktów. Z kolei trzecią pozycję utrzymał Dawid Kubacki. Podopieczny Stefana Horngachera skoczył 98.5 metra, co dało mu w sumie 261.1 punktów.

Dobrą wiadomością jest, że całej grupie reprezentantów Polski udało się zająć miejsca w czołowej dziesiątce, gdyż Piotr Żyła (96.5 m) był czwarty, a Kamil Stoch (96.5 m) piąty. Stefan Hula (96.5 m) uplasował się na lokacie 6, Jakub Wolny (96 m) podniósł się ostatecznie na pozycję 8. W serii finałowej najgorzej z grona naszych kadrowiczów wypadł Maciej Kot, który po skoku na 94 metr spadł na miejsce 10.

Pełne wyniki zawodów

Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.