LGP w Rasnovie: W serii próbnej najlepszy Junshiro Kobayashi, Kubacki czwarty

Za nami seria próbna przed pierwszym konkursem zaliczanym do cyklu LGP w Rasnovie. Triumf zapewnił sobie Junshiro Kobayashi. Drugi wynik osiągnął Taku Takeuchi, a trzeci Evgeniy Klimov. Najlepiej z grona reprezentantów Polski wypadł Dawid Kubacki, który był czwarty.

W dzisiejszej serii próbnej przed kolejnym konkursem zaliczanym do cyklu Letniej Grand Prix w skokach narciarskich triumfował Junshiro Kobayashi. Reprezentant Japonii poszybował na 97.5 metr, co dało mu w sumie 70 oczek. Na drugiej lokacie uplasował się Taku Takeuchi, który skoczył 95.5 metra i do lidera stracił 0.2 punktu. Z kolei trzecią pozycję zajął Evgeniy Klimov. Rosjanin wylądował na 90 metrze i na jego koncie znalazło się 63.6 punktów.

Najlepszy wynik wśród reprezentantów Polski osiągnął Dawid Kubacki. Podopieczny Stefana Horngachera uzyskał 96 metrów, a to pozwoliło na zajęcie czwartego miejsca. Piotr Żyła (93.5 m) został sklasyfikowany na pozycji 5, Stefan Hula (95 m) znalazł się na lokacie 11, Jakub Wolny (91.5 m) był 13, a Maciej Kot (88 m) 15. Tym razem najgorzej wypadł Kamil Stoch, który po skoku na 89.5 metr, uplasował się na miejscu 19.

Pełne wyniki serii próbnej

Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.