LGP w Rasnovie: Stoch i spółka wracają do rywalizacji. Dziś treningi (lista startowa)

Dla Rumunów najbliższy weekend to duże wyzwanie. Po raz pierwszy gościć będą zawody najwyższej rangi w skokach narciarskich. Już dziś w Rasnovie rozpoczyna się rywalizacja w kolejnych zawodach z cyklu Letniego Grand Prix. Na starcie po przerwie zobaczymy również kadrę Stefana Horngachera.

Kompleks skoczni w Rasnovie o nazwie Trambulină Valea Cărbunării to w sumie cztery obiekty o punktach konstrukcyjnych:  K90, K64, K35 i K15. Rumunia to kraj, który nie odgrywa w skokach narciarskich znaczącej roli, choć od kilku lat zawodnicy z tego kraju przebijają się do światowej czołówki, głównie startując w zawodach z cyklu FIS Cup i Pucharu Kontynentalnego. Do tej pory właśnie zawody niższych rang rozgrywane były na skoczni HS97 w Rasnovie, ale także mistrzostwa Rumunii czy Zimowy Olimpijski Festiwal Młodzieży Europy. W rozpoczynający się weekend zadebiutują w Letnim Grand Prix. Skoczkowie rywalizować będą na normalnym obiekcie, którego oficjalnym rekordzistą jest Słoweniec Anze Lanisek, który uzyskał tam w 2013 roku 100,5 m.

Do Rumunii nie udali się najlepsi zawodnicy z poszczególnych reprezentacji. Po ponad miesięcznej przerwie do rywalizacji powracają jednak podopieczni Stefana Horngachera: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Maciej Kot, Dawid Kubacki, Stefan Hula oraz Jakub Wolny. Tych dwóch pierwszych nadal ma szanse na końcowy triumf w klasyfikacji generalnej letniego cyklu. Pod ich nieobecność w Courchevel, Hakubie i Czajkowskim na pozycję lidera wysunął się Rosjanin Jewgienij Klimow, który zgromadził 365 pkt. Drugi Kamil Stoch ma ich 300, a trzeci Piotr Żyła 230.

Na liście startowej dzisiejszych treningów w Rasnovie znalazło się zaledwie 41. zawodników, co oznacza iż nie będą przeprowadzone kwalifikacje. W zamian zostanie rozegrana trzecia seria treningowa.

Lista startowa

Początek dzisiejszych treningów już o godz. 13:00. Polscy kibice będą mogli oglądać na żywo transmisję z sobotnich i niedzielnych zawodów w TVP Sport i Sport.tvp.pl oraz na kanale Eurosport 2.

Program zawodów:

Piątek, 21.09.2018
13:00 – oficjalny trening (3 serie)

Sobota, 22.09.2018
14:00 – seria próbna
15:00 – pierwsza seria konkursowa

Niedziela, 23.09.2018
13:30 – seria próbna
15:00 – pierwsza seria konkursowa

źródło: informacja własna 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.