LGP w Rasnovie. Polska druga w historycznym konkursie, zwycięstwo Austrii

fot. M. Król

Polski duet Stefan Hula – Paweł Wąsek zajął drugie miejsce w historycznym konkursie duetów rozgrywanym w ramach Letniego Grand Prix. Najlepsi okazali się Austriacy – Daniel Tschofenig i Manuel Fettner. Podium uzupełniła drużyna Japonii, w której wystąpili Reruhi Shimizu i Ren Nikaido.

fot. M. Król

Na starcie stanęło trzynaście drużyn. Po pierwszej serii odpadła drużyna Kazachstanu, w drugiej pożegnały się z zawodami reprezentacje Włoch, Czech, Rumunii i Ukrainy. W serii finałowej o najlepsze miejsca przyszło walczyć ośmiu drużynom. Polsce, Austrii, Japonii, Norwegii, Szwajcarii, Słowenii, USA i Niemcom. Przed serią finałową prowadziła Polska

Pasjonująca walka

Austria jednak, która w pierwszej serii nie była zbyt wysoku po fatalneym skoku Fettnera szybko nadrobiła stratę do naszej drużyny. Przed ostatnim skokiem Fettner miał bezpieczną przewagę nad wspaniale skaczącym Wąskiem. Paweł był dziś obok Tschofeniga najlepszym zawodnikiem dnia, ale Manuel w trzecim skoku oddał niemal tak dobry skok jak Polak. Ostatecznia Austria wygrała z notą 739,5 pkt, Polska skończyła z notą 725,9 pkt. Japończycy ostatecznie zdobyli 709,3 pkt. Za podium uplasowali sioę Norwegowie Bendik Jacobsen Heggli i Fredik Villumstad (685,9 pkt). Kolejne miejsca zajęli Szwajcarzy, Słoweńcy, Amerykanie i Niemcy.

wyniki zawodów

źródło: wiadomość własna