LGP w Rasnovie. Mikst bez reprezentacji Polski. Czy wiatr pozwoli na niedzielną rywalizację? (lista startowa)

fot. M. Król

Weekend z zawodami Letniego Grand Prix 2022 w Rasnovie powoli dobiega końca. Ze względu na niesprzyjające prognozy pogodowe na niedzielę, historyczny konkurs duetów rozegrano w sobotę. W programie zawodów na Trambulina Valea Carbunarii (HS97) pozostał już tylko konkurs drużyn mieszanych.

fot. M. Król

Wczorajszy długi dzień z zawodami w Rasnovie pozwolił rozstrzygnąć dwa konkursy indywidualne oraz premierowy konkurs duetów. Wśród kobiet zdecydowane zwycięstwo odniosła Austriaczka Eva Pinkelnig, a równie dobrze poradzili sobie jej rodacy w osobach Daniela Tschofeniga oraz Manuela Fettnera w konkursie duetów. Sobota okazała się niezwykle pomyślna także dla reprezentantów Polski. Paweł Wąsek dwukrotnie stanął na drugim miejscu podium- indywidualnie oraz w parze ze Stefanem Hulą. W zawodach mężczyzn miespodziewany triumf odniósł Japończyk Ren Nikaido.

Więcej o klasyfikacji generalnej tegorocznego, letniego cyklu po konkursach w Rasnovie przeczytacie tutaj.

Mikst pod znakiem załamania pogody

Organizatorzy zawodów w rumuńskiej miejscowości od początku weekendu obawiali się warunków pogodowych, jakie przewidywane były w porze niedzielnych zmagań na skoczni. Z tego powodu podjęto szybką decyzję o zmianach w programie rywalizacji na Trambulina Valea Carbunarii. Według prognoz wiatr na skoczni w Rasnovie ma osiągać średnią prędkość 6-7 m/s. Niewykluczone są również opady, a temperatura powietrza wynosić ma +11°C.

Na starcie konkursu w Siedmiogrodzie oczekiwane są zespoły z dziewięciu reprezentacji narodowych- Rumunii, Czech, Włoch, Szwajcarii, Norwegii, Niemiec, Japonii, Słowenii oraz Austrii. Tym razem poza rywalizacją znaleźli się Polacy, którzy do Rasnova przyjechali jedynie w dwuosobowym składzie.

Głównym faworytem do zwycięstwa konkursu wieńczącego weekend w Rumunii jest drużyna z Austrii.

Lista startowa

Konkurs mikstów zaplanowano na 10:45, a poprzedzi go seria próbna o godzinie 9:45.

Źródło: informacja własna