LGP w Rasnovie: Kto wygra drugi konkurs indywidualny? (lista startowa)

Po emocjonujących wczorajszych zawodach Letniego Grand Prix w skokach narciarskich w Rasnovie, czas na rewanż. Kto jest w stanie pokonać świetnie dysponowanego w Rumunii Karl Geiger?

Karl Geiger wygrał wczorajsze zawody Letniego Grand Prix w skokach narciarskich, które odbywają się w rumuńskim Rasnovie. Na drugim miejscu uplasował się Piotr Żyła, a trzeci był Jewgienij Klimow, który utrzymuje koszulkę lidera cyklu. Wiele wskazuje na to, że to ta trójka ma największe szanse na triumf w dzisiejszym konkursie. Chociaż po wczorajszych świetnych skokach Niemca, trudno wyobrazić sobie zwycięstwo innego zawodnika, to Polak i Rosjanin z pewnością będą chcieli rewanżu. Do rywalizacji wmieszać mogą się także inni zawodnicy, tacy jak Dawid Kubacki czy Ryoyu Kobayashi. Rodacy tego ostatniego mogą być podrażnieni dyskwalifikacjami. My mamy nadzieję, że ponownie dobrze spiszą się Stefan Hula, Maciej Kot i Jakub Wolny, a Kamil Stoch odda dwa razy takie skoki, jak ten wczorajszy z drugiej serii.

Kompleks skoczni w Rasnovie o nazwie Trambulină Valea Cărbunării to w sumie cztery obiekty o punktach konstrukcyjnych:  K90, K64, K35 i K15. Rumunia to kraj, który nie odgrywa w skokach narciarskich znaczącej roli, choć od kilku lat zawodnicy z tego kraju przebijają się do światowej czołówki, głównie startując w zawodach z cyklu FIS Cup i Pucharu Kontynentalnego. Do tej pory właśnie zawody niższych rang rozgrywane były na skoczni HS97 w Rasnovie, ale także mistrzostwa Rumunii czy Zimowy Olimpijski Festiwal Młodzieży Europy. Dzisiaj skoczkowie rozpoczną serię próbną o godzinie czternastej, a konkurs o piętnastej.

Lista startowa

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.