LGP w Rasnovie: Dawid Kubacki triumfuje w serii próbnej

14:35, 23.09.2018 Agnieszka Białek Aktualizacja: 14:51, 23.09.2018

Dawid Kubacki wygrał serie próbną poprzedzającą dzisiejszy konkurs w rumuńskim Rasnovie. Na drugim miejscu uplasował się Mikhail Nazarow. Trójkę najlepszych zawodników dopełnił lider cyklu - Jewgenij Klimow. Z dobrej strony pokazali się Piotr Żyła i Maciej Kot. Początek konkursu zaplanowało na godz. 15:00.

Podopieczni Stefana Horngachera już dzisiaj przystąpią do rywalizacji w ostatnim konkursie LGP w rumuńskim Rasnovie. Przed chwilą zakończyła się seria próbna poprzedzająca rywalizacje. Triumfował w niej Dawid Kubacki po skoku na 98 metrów, skacząc z 22 platformy startowej. Drugi był Mikhail Nazarow, który uzyskał odległość 99 metrów, ale z wyższego rozbiegu. Jewgenij Klimow uzyskał w swojej próbie 92,5 metra, co przy mało sprzyjających warunkach pozwoliło zająć mu trzecie miejsce.

Czwarty był Władymir Zografski (96 metrów). Ryoyu Kobayashi po skoku na 93 metry uplasował się na piątej pozycji. Tuż za nim znalazła się dwójka polaków. Maciej Kot (94 metry) i Piotr Żyła (91,5 metra) zajęli odpowiednio miejsca szóste i siódme.

Mistrz Olimpijski - Kamil Stoch w swojej próbie lądował na 91,5 metrze, co pozwoliło mu zająć 13 lokatę. Na 18 miejscu ex aeuquo z Janem Hoerlem (96 metrów) znalazł się Stefan Hula (90,5 metra). Najgorzej z naszych reprezentantów w serii próbnej poradził sobie Jakub Wolny, który uzyskał odległość 84,5 metra i zajął dopiero 33 pozycje.

Pełne wyniki serii próbnej

Start konkursu zaplanowano na godz. 15:00. Transmisje można obejrzeć w TVP Sport.

Źródło: Informacja własna/fis-ski.com