LGP w Rasnovie. Austriacy najlepsi w jednoseryjnym konkursie

fot. Polski Związek Narciarski

Reprezentanci Austrii triumfowali w jednoseryjnym konkursie drużyn mieszanych. Seria finałowa została odwołana z powodu niesprzyjających warunków atmosferycznych. Polacy nie startowali.

fot. Polski Związek Narciarski

Austriacki triumf

Niedzielny konkurs drużyn mieszanych zakończył się po pierwszej serii i to jej wyniki zostały uznane za oficjalne. W rywalizacji w Rasnovie triumfowała reprezentacja Austrii. Austriacy otworzyli konkurs w średnim stylu – po skoku Julii Muehlbacher na 80. metr zajmowali czwartą pozycję. Kolejni członkowie drużyny oddali jednak znacznie lepsze próby – Eva Pinkelnig i Jan Hoerl byli najlepsi w swoich grupach. Skaczący jako czwarty Daniel Tschofenig uzyskał 94 metry, co łącznie dało Austriakom notę o 3,7 punktu wyższą od kolejnych nacji.

Na drugiej pozycji uplasowali się Słoweńcy, którzy prowadzili po trzech grupach, jednak skok Petera Prevca na 88. metr nie wystarczył do utrzymania pierwszej lokaty. Trzeci byli Norwegowie, a czwarci Szwajcarzy. Ci ostatni tracili do podium ponad 50 punktów. Do drugiej serii nie awansowali Japończycy. Wczorajszy zwycięzca, Ren Nikaido, został zdyskwalifikowany po swoim skoku za nieprzepisowe buty. Gdyby nie dyskwalifikacja, reprezentanci Japonii zajęliby czwartą lokatę. Polacy nie startowali.

Pełne wyniki

Źródło: informacja własna