LGP w Planicy: Norweska dominacja, Kupczak w trzydziestce

fot. vertical.snd.no

fot. vertical.snd.no

Reprezentanci Norwegii zajęli całe podium podczas zawodów Letniego Grand Prix w kombinacji norweskiej w Planicy. Wygrał Magnus Moan przed Espenem Andersenem i Janem Schmidem. Najlepszy z Polaków Szczepan Kupczak był 28.

Liderem po serii skoków był Maxime Lahuerte. Francuz szybko stracił swoje prowadzenie. Nie najlepiej radził sobie również wicelider Kristjan Ilves z Estonii. Na prowadzenie biegu na 10 kilometrów wysunęli się Norwegowie Jan Schmid i Espen Andersen oraz Austriak Martin Fritz. Zawodnicy ci wystartowali w niewielkich odstępach czasu. Po pewnym czasie do czołówki dołączył świetnie biegnący Magnus Moan. Norweski kombinator po skoku zajmował 13. miejsce z minutową stratą do lidera i półminutową do trzeciego Schmida.

Ostatecznie o zwycięstwo rywalizowało 3 Norwegów i Austriaków. W końcówce najlepszy okazał się Magnus Moan, który minimalnie wyprzedził Espena Andersena. Podium uzupełnił kolejny Norweg Jan Schmid. Czwartym miejscem musiał zadowolić się Fritz, który nie dał rady trójce reprezentantów Norwegii. Maxime Lahuerte zakończył zawody na 5. miejscu.

Zmagania na 28. miejscu zakończył Szczepan Kupczak. Polak spadł o 9 pozycji w stosunku do skoku. Do zwycięzcy Kupczak stracił ponad 2 minuty. Pozostali Polacy uplasowali się pod koniec stawki. Paweł Twardosz finiszował na 49. pozycji, a Wojciech Marusarz był 53.

Wyniki zawodów

źródło: fis-ski.com

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.