LGP w Planicy: Maxime Laheurte prowadzi po serii skoków, Kupczak 19.

Za nami seria skoków w zawodach z cyklu Letniego Grand Prix w kombinacji norweskiej. Zawodnicy rywalizują na skoczni HS 139 w Planicy. Najlepiej wypadł Francuz Maxime Laheurte. Szczepan Kupczak uzyskał 19. wynik.

Maxime Laheurte oddał skok na 137 m i wyprzedził drugiego Kristjana Ilvesa z Estonii o 3 pkt. Oznacza to, że Francuz wybiegnie na trasę biegu z 12 s przewagi. Trzecie miejsce zajął Norweg Jan Schmid (134,5 m), co przełożyło się na 28 s straty do lidera. Tuż za podium po skoku na 133 m uplasował się kolejny Francuz Laurent Muhlethale, który do swojego kolegi z reprezentacji traci 33 s.

Na starcie dzisiejszych zawodów pojawiło się 3 Polaków. Najlepiej z nich wypadł najbardziej doświadczony Szczepan Kupczak, który po skoku na 128 m zajmuje 19. lokatę, a do lidera traci 1 minutę i 17 s. Dalej z większymi stratami uplasowali się Paweł Twardosz (112 m) oraz Wojciech Marusarz (110 m), którzy po skokach zajmują odpowiedni 48 i 53. miejsce.