LGP w Planicy: Mario Seidl wygrywa przedostatni konkurs Grand Prix

14:12, 22.09.2018 Agnieszka Białek

Mario Seidl w dzisiejszym konkursie Letniego Grand Prix w Planicy nie miał sobie równych. Austriak pokonał na skoczni i trasie biegowej m.in. Martina Fritza i Maxima Laheurta.

Po serii skoków do kombinacji norweskiej, prowadził z bardzo dużą przewagą nad drugim zawodnikiem Mario Seidl. Austriak uzyskał odległość 141,5 metra, co było zdecydowanie najlepszym wynikiem na skoczni w Planicy. Na drugim miejscu uplasował się norweg, Espen Bjoernstad, który w swojej próbie oddał skok na 133,5 metra. Jednak odległość uzyskana przez Mario Seidla, pozwoli mu wyruszyć na trasę biegu aż o 57 sekund szybciej od Bjoernstada. Minutę po prowadzącym po serii skoków Austriaku, linię startu do biegu minię Maxime Laheurte. Francuz lądował na 131,5 metrze, co daje mu minutę straty do prowadzącego.

Czwarty po serii skoków był Francois Braud (131 metrów; +1:14). Pierwszą piątkę zawodników zamknął David Pommer, który uzyskał 129 metrów i na trasę biegu wyruszył ze stratą wynoszącą 1 minutę i 21 sekund.

Pełne wyniki skoków do kombinacji

Również na trasie biegowej, Mario Seidl nie miał sobie równych.  Trasę biegu przebiegł w czasie 25 minut i 53 sekund. Wystarczyło to aby móc cieszyć się ze zwycięstwa w przedostatnich zawodach Letniego Grand Prix w kombinacji norweskiej. Drugie miejsce zajął Martin Fritz, który zaliczył doskonały bieg. Austriak po serii skoków, awansował aż z drugiego miejsca i trasę biegu pokonał szybciej od Seidla o prawie 1 minutę. Jednakże, przewaga zwycięzcy zawodów po serii skoków była zbyt duża, żeby Fritz mógł mu zagrozić. Ostatecznie przewaga między pierwszym a drugim zawodnikiem wyniosła 33 sekundy. Podium uzupełnił Maxime Laheurte (+44.5 sekundy), który po serii skoków, utrzymał swoją pozycję.

Tuż za podium uplasował się Espen Andersen, którego strata do Mario Seidla wyniosła 50 sekund. Dopiero na piątym miejscu, bieg zakończył Espen Bjoernstad, który po skokach do kombinacji zajmował drugą pozycje. Jego starta na mecie do pierwszego miejsca wyniosła 50.8 sekundy.

Pełne wyniki konkursu

Przed ostatnim konkursem Letniego Grand Prix w kombinacji norweskiej w klasyfikacji generalnej, prowadzi Mario Seidl z dorobkiem 356 pkt. Drugi jest Fin Ilkka Herola (278 pkt), a trzeci Martin Fritz (216 pkt).