LGP w Planicy: Jarl Magnus Riiber zwycięża, Szczepan Kupczak szesnasty

fot. dagbladet.no

fot. dagbladet.no

W rozegranych dziś w Planicy zawodach Letniego Grand Prix w kombinacji norweskiej najlepszy okazał się Norweg Jarl Magnus Riiber, który na podium wyprzedził dwóch Austriaków – najlepszego po skokach Franza-Josefa Rehrla i rutynowanego Bernharda Grubera. Najlepszy z Polaków – Szczepan Kupczak – tym razem był poza czołówką zajmując ostatecznie szesnastą pozycję.

Riiber po skokach zajmował piąte miejsce ze stratą 15 sekund do Rehrla, ale na mecie ostatecznie miał nad Austriakiem 2 sekundy przewagi. Ósmy po skokach Gruber wyruszał 34 sekundy za swoim rodakiem, a do zwycięzcy stracił 5,2 sekundy. Dalsze miejsca zajęli Norweg Espen Andersen, Japończyk Kodai Kimura i kolejny Norweg Jens Luraas Oftebro.

Kupczak po skokach był siedemnasty, co przekreśliło szansę na kolejne miejsce w “10”. W biegu jednak spisał się nadspodziewanie dobrze awansując o jedno miejsce. Pozostali Polacy nie odegrali znaczącej roli – Mateusz Jarosz był 48. – ostatni wśród sklasyfikowanych, Wojciech Marusarz był 46. – obaj zostali zdublowani na trasie, zaś Piotr Kudzia został po swoim skoku zdyskwalifikowany za nieregulaminowy strój.

pełna wyniki

źródło: własne

 

 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.