LGP w Planicy: Jarl Magnus Riiber wygrywa ostatni konkurs. Franz-Josef Rehrl klasyfikacje

14:18, 08.09.2019 Agnieszka Białek

Norweg - Jarl Magnus Riiber wygrał ostatni konkurs Letniego Grand Prix w kombinacji norweskiej, który rozgrywany jest w słoweńskiej Planicy. Na drugim miejscu uplasował się Antoine Gerard z Francji. Podium uzupełnił reprezentant Norwegii - Jens Luraas Oftebro. W klasyfikacji cyklu zwycięzcą został.

Jarl Magnus Riiber wygrał ostatnie zawody Letniego Grand Prix w Planicy z czasem biegu wynoszącym 25:13.1 sekundy. Na drugim stopniu podium stanął Antoine Gerard. Francuz linie mety przekroczył z czasem gorszym od Norwega 0 2.4 sekundy. Jens Luraas Oftebro na starcie biegu na 10 km techniką Gundersena stanął jako drugi. Ostatecznie młody Norweg skończył rywalizacje na trzeciej pozycji. Strata Oftebro do Riibera wyniosła 3.4 sekundy.

Tuż za podium uplasował się Espen Andersen (+3.7 sekundy). Na piątym miejscu sklasyfikowany został Lukas Greiderer. Austriak dobiegł z czasem gorszym o 4.8 sekundy. Espen Bjoernstad (17.1 sekundy) - zwycięzca serii skoków do kombinacji, musiał się zadowolić szóstym miejscem.

Słaby występ zaliczyli polscy kombinatorzy norwescy. Szczepan Kupczak zajął 23 miejsce. Polak po serii skoków zajmował 19 pozycje, ostatecznie linie mety przekroczył ze stratą do zwycięzcy wynoszącą 1:55.5 sekundy. Wojciech Marusarz (+4:27.8 sekundy) był 44. Trzy oczka niżej znalazł się Piotr Kudzia (+5:26.2 sekundy). Mateusz Jarosz nie ukończył biegu.

Pełne wyniki zawodów

Klasyfikacje Letniego Grand Prix w kombinacji norweskiej wygrał Franz-Josef Rehrl z 415 pkt. Drugie miejsce zajął Costa Samuel z dorobkiem 298 pkt. Antoine Gerard (283 pkt.) musiał się zadowolić trzecią pozycją.