LGP w Oberwiesenthal. Zwycięstwo Vinzenza Geigera, Szczepan Kupczak 28.

fot. M. Król

Vinzenz Geiger został zwycięzcą zawodów Letniego Grand Prix w kombinacji norweskiej w Oberwiesenthal. Lepszy z Polaków, Szczepan Kupczak zajął 28. miejsce. Wśród kobiet po trzeci triumf sięgnęła Gyda Westvold Hansen.

fot. M. Król

Po zawodach w Oberhofie kombinatorzy norwescy przenieśli się do Oberwiesenthal, gdzie odbyły się kolejne zmagania Letniego Grand Prix. Na skoczni najlepszy okazał się Terence Weber, który uzyskał odległość 104 metrów. Niemiec wylądował pół metra dalej od Martina Fritza, nad którym miał 11 sekund przewagi. Trzeci ze stratą 14 sekund był Ilkka Herola. Skok na 102 metry dał liderowi cyklu świetną pozycję przed biegiem. Szczepan Kupczak po skoku na 97 metrów zajmował 20. miejsce. Andrzej Szczechowicz uzyskał odległość 90,5 metra i był 38.

Wyniki po serii skoków

Wyniki zawodów

Udany atak z piątej pozycji w biegu na 10 kilometrów przypuścił Vinzenz Geiger. Reprezentant Niemiec triumfował z przewagą sekundy nad Mario Seidlem, który był czwarty po serii skoków. Pewne trzecie miejsce zajął Ilkka Herola ze stratą 12 sekund. Szczepan Kupczak pomimo nienajlepszej pozycji wyjściowej utrzymał się w trzydziestce. Ostatecznie zajął 28. miejsce ze stratą ponad trzech minut. Andrzej Szczechowicz zakończył zawody na 38. pozycji.

Wśród kobiet po trzecie zwycięstwo sięgnęła Gyda Westvold Hansen. Norweżka skoczyła 102,5 metra i była liderką po pierwszej części zawodów. Miała jedynie dwie sekundy zapasu nad Jenny Nowak. W biegu Niemka od razu straciła kontakt z liderką i spadła na piąte miejsce. Westvold Hansen wygrała z dużą przewagę. Drugą Emę Volavsek wyprzedziła o minutę i 10 sekund. Podium uzupełniła Mari Leinan Lund.

Wyniki po serii skoków

Wyniki zawodów

Źródło: informacja własna