LGP w Oberwiesenthal: Seidl utrzymał przewagę

fot.a.fssta.com

fot.a.fssta.com

Lider po serii skoków Mario Seidl obronił w biegu pierwsze miejsce i został zwycięzcą inauguracyjnych zawodów Letniego Grand Prix w Oberwiesenthal. Najlepszy z Polaków Paweł Słowiok zajął 24. miejsce.

Mario Seidl na trasę biegu na nartorolkach na dystansie 10,8 kilometrów ruszył z niedużą przewagą nad Akito Watabe. Reprezentant Japonii od razu dogonił lidera zawodów i współpracowali oni, aby utrzymać przewagę nad grupą pościgową, której przewodzili Niemcy Eric Frenzel i Fabian Riessle. Różnica między prowadzącą dwójką a pościgiem nie była mniejsza niż 20 sekund.

Niedługo po przebiegnięciu połowy dystansu zaatakował Seidl, który zgubił Watabe. Ostatecznie Austriak finiszował samotnie z przewagą ponad 10 sekund nad drugim Frenzelem, trzecim Riessle i dopiero czwartym Watabe. Przewaga austriackiego kombinatora była na tyle duża, że w minucie zmieściła się tylko szóstka zawodników.

Dobry bieg zanotował Paweł Słowiok. Najsłabszy na skoczni z czwórki Polaków pobiegł z grona podopiecznych Danny’ego Winkelmanna zdecydowanie najlepiej. Słowiok wyprzedził prawie 20 rywali i zameldował się na linii mety na 26. miejscu ze stratą 2 minut i 40 sekund. 10 sekund później rywalizację zakończył 28. Adam Cieślar (awans z 41. miejsca po skoku). Szczepan Kupczak przesunął się o 1 miejsce z 49. na 48., a Paweł Twardosz spadł z 30. na 40. pozycję.

Wyniki zawodów

źródło: fis-ski.com

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.