LGP w Oberhofie: Zwycięstwo Franza-Josefa Rehrla

21:08, 31.08.2019 Agnieszka Białek

Austriak - Franz - Josef Rehrl wygrał sobotnie letnie zawody w kombinacji norweskiej w Oberhofie. Na drugim miejscu znalazł się Akito Watabe, a trzeci był Samuel Costa. Niestety, tym razem słaby występ zaliczyli polscy zawodnicy.

Bezkonkurencyjny w sobotę na obiektach w Oberhofie okazał się być Franz - Josef Rehrl. Austriak utrzymał pierwsze miejsce po skokach, a na mecie biegu pojawił się z czasem wynoszącym 21:50.2 sekundy. Na drugim miejscu uplasował się Akito Watabe, który był gorszy od Rehrla o 27.7 sekundy. Podium uzupełnił reprezentant Włoch - Samuel Costa (+36.5 sekundy).

Vinzenz Geiger po bardzo dobrym biegu awansował z miejsca 23 po skokach na czwarte. Młody Niemiec linie mety przekroczył o 38.4 sekundy później niż triumfator. Na piątym miejscu znalazł się Thomas Joebstl (+39.4 sekundy). Yoshito Watabe został sklasyfikowany na miejscu szóstym. Strata Japończyka do Austriaka wyniosła 42.7 sekundy.

Niestety, tym razem polscy reprezentanci nie poradzili sobie najlepiej. Szczepan Kupczak, który podczas ostatnich zawodów stał na podium, tym razem musiał się zadowolić miejscem 29. Czas miał gorszy od zwycięzcy o ponad 2 minuty. Wojciech Marusarz (+3:36.9 sekundy) zawody ukończył na miejscu 40. Piotr Kudzia (+3:50.0 sekundy) i Adam Cieślar (+4:02.1 seundy) zajęli odpowiednio pozycje 42 i 44.

Pełne wyniki zawodów mężczyzn

Wśród kobiet triumfowała reprezentantka Stanów Zjednoczonych - Tara Geraghty - Moats. 26 - latka bieg na 5 km techniką Gundersena wygrała z czasem 13:23.0 sekundy. Na drugim miejscu uplasowała się pochodząca z Rosji - Stefaniya Nadymova (+31.4 sekundy). Trzecie miejsce przypadło w udziale Jenny Nowak, która na mecie pojawiła się 49.5 sekundy za Geraghty-Moas. W zawodach kombinacji norweskiej kobiet wzięło udział dwadzieścia zawodniczek.