LGP w Oberhofie. Triumf Heroli i Westvold Hansen, punkty Kupczaka

19:45, 28.08.2021 Mateusz Król Aktualizacja: 11:38, 29.08.2021

Za nami pierwsze tego Xlata zawody Letnie Grand Prix w kombinacji norweskiej. W Oberhofie o zwycięstwo walczyły panie i panowie. W tej pierwszej rywalizacji najlepsza była Norweżka Gyda Westvold Hansen, a w drugiej Ilkka Herola z Finlandii. Na dwudziestym piątym miejscu zmagania ukończył Szczepan Kupczak.

Zarówno w przypadku zawodów kobiet, jaki i mężczyzn, zwycięzcy nie prowadzili po serii skoków. U pań najlepiej w pierwszej rundzie zmagań poradziła sobie Lisa Hirner z Austrii, ale ostatecznie musiała uznać wyższość norweskiej rywalki. Gyda Westvold Hansen po skokach była trzecia, ale po świetnym biegu o 0,3 sek. okazała się lepsza od Hirner. Trzecie miejsce zajęła Annika Sieff z Włoch.

Do biegu panów jako pierwszy przystąpił również reprezentant Austrii - Mari Seidl. I tutaj też walka toczyła się do ostatniej prostej. Ilkka Herola z Finalndii, który po skokach był czwarty, nie chciał dać sobie wydrzeć zwycięstwa i to on na finiszu okazał się lepszy o 0,1 sek. od Seidla. Na najniższym stopniu podium stanął 20-letni Manuel Einkemmer.

Jak poradzili sobie Polacy? Szczepan Kupczak miał mniej szczęścia do warunków w skokach i uzyskując 121 metrów był czternasty. Ostatecznie zawody ukończył na dwudziestym piątym miejscu. Andrzej Szczechowicz był czterdziesty czwarty.

Pełne wyniki:    Kobiety  |  Mężczyźni