LGP w Oberhofie. Świetny skok, słaby bieg Szczepana Kupczaka

fot. M. Rudzińska

Szczepan Kupczak zajął 32. miejsce w drugich zawodach Letniego Grand Prix w kombinacji norweskiej w Oberhofie. Po serii skoków Polak był czwarty, ale stracił bardzo dużo na trasie biegu. Wygrali Niemiec Johannes Rydzek i Norweżka Gyda Westwold Hansen.

fot. M. Rudzińska

Szczepan Kupczak świetnie zaprezentował się podczas serii skoków. Polski kombinator uzyskał odległość 128 metrów i uplasował się na wysokim czwartym miejscu. Cztery metry dalej od Polaka wylądował Matteo Baud. Młody Francuz wygrał konkurs skoków z przewagą 15 sekund nad Mario Seidlem, 18 sekund nad Lukasem Greidererem i 29 sekund nad Szczepanem Kupczakiem. Seidl skoczył najdalej – 135 metrów, ale miał więcej odjętych punktów za wiatr od rywali. Andrzej Szczechowicz zajął 45. miejsce po próbie na 112 metrów.

Wyniki po serii skoków

W biegu na 10 kilometrów Kupczak zdecydowanie tracił. Polak z każdym kilometrem spadał o kolejne miejsca i ostatecznie zakończył zawody na 32. miejscu ze stratą ponad półtorej minuty. Tym samym w przeciwieństwie do wczorajszych zawodów Szczepan Kupczak nie zdobył punktów do cyklu Grand Prix. Andrzej Szczechowicz był 46. ze stratą ponad czterech minut. O zwycięstwo na finiszu walczyli reprezentanci gospodarzy. Ósmy po skoku Johannes Rydzek minimalnie wyprzedził Vinzenza Geigera. Podium uzupełnił wczorajszy zwycięzca Ilkka Herola. Fin pozostał liderem klasyfikacji generalnej. Kupczak jest 31.

Wyniki zawodów

Klasyfikacja generalna

Wśród kobiet podobnie jak wczoraj najlepsza okazała się Gyda Westwold Hansen. Po serii skoków Norweżka była trzecia ze stratą 39 sekund do Annaleny Slamik. Reprezentantka Austrii uzyskała odległość 97,5 metra. Na trasie biegu na pięć kilometrów Westwold Hansen wyprzedziła rywalki i sięgnęła po pewne zwycięstwo. Drugie miejsce zajęła Słowenka Ema Wolawsek ze stratą 12 sekund, a trzecia była Włoszka Annika Sieff ze stratą 42 sekund.

Wyniki po serii skoków

Wyniki zawodów