LGP w Oberhofie. Rundy prowizoryczne dla Nowak i Fritz, Kupczak siódmy

fot. PZN

Kombinatorzy norwescy rozpoczęli rywalizację w Letnim Grand Prix. Dziś w Oberhofie odbyły się rundy prowizoryczne kobiet i mężczyzn. Najlepsze rezultaty uzyskali Jenny Nowak i Martin Fritz. Szczepan Kupczak zajął siódme miejsce. 

fot. PZN

Najpierw odbyła się runda prowizoryczna pań. Kobiety rywalizowały na obiekcie K90.  Pierwsze miejsce po skoku na 89 m zajęła Niemka Jenny Nowak. Druga była Svetlana Gladikova (89 m), a trzecia Włoszka Annika Sieff (88 m). Tuż za najlepszą trójką uplasowała się Austriaczka Sigrun Kleinrath (86 m). W czołowej szóstce uplasowały się również: reprezentakta Włoch Veronica Gianmoena (87 m) oraz Norweżka Gyda Westvold Hansen (87m).

Pełne wyniki kobiet 

Mężczyźni skakali na skoczni dużej o punkcie konstrukcyjnym K120. Pierwszą lokatę zajął Martin Fritz, który uzyskał 124,5m. Dalej poszybował drugi Mario Seidl, który wylądował sześć metrów dalej. Trzecie miejsce ex aeqo zajęli Ilkka Herola (124 m) i Lars Ivar Skaarset (128,5 m). Piąty był Ben Loomis (123,5 m), a szósty Lukas Greiderer (126,5m). Bardzo dobrze spisał się także Szczepan Kupczak, który uzyskał 130,5 m, co pozwoliło mu zajął siódmą pozycję.

Pełne wyniki mężczyzn 

Jutrzejszą rywalizację rozpoczną panie. O 11:30 rozpocznie się runda skoków do kombinacji, a o godz. 18:45 bieg. Panowie natomiast na skoczni pojawią się o godz. 13:30, a bieg zaplanowano na 19:15.

źródło: informacja własna